Gizem Soysaldı

Gizem Soysaldı aslen nereli? kimdir? kaç yaşında? boyu, kilosu, evlilikleri, özel hayatı ve biyografisi ile merak edilen ünlü isimlerdendir.

Gizem Soysaldı doğum yeri, annesi, babası ve kısaca aile hayatı;

1984 yılında dünyaya gelen Gizem Soysaldı aslen İzmir Karşıyaka doğumludur. Kova burcudur. Boyu ise 1.64 cm, kilosu ise 50’dir. Çocukluk yılları Karşıyaka’da geçmiştir. Üniversite dönemine kadar yaşantısını Karşıyaka’da sürdüren Soysaldı’nın anne ve babası Gizem ilköğretim 4. sınıfta iken boşanmışlardır. MHP’li bir baba ve Solcu bir annenin evladı olarak yetişmiştir. Babası İnşaat Mühendisi, annesi ise Çocuk Gelişimi mezunudur. Babası daha sonra ikinci evliliğini yapmış ve bir kardeşi olmuştur.

Annesini bir röportaj’da devrimci babasını ise Deli Veli olarak tanımlayan Gizem Soysaldı’nın babası Alparslan Türkeş’in o dönemdeki sağ kolu aynı zamanda Atatürk Lisesi’nde müdür ve Matematik öğretmenliği yapmıştır.

Gizem Soysaldı oyunculuk kariyeri;

Üç yaşından itibaren folklor, tiyatro, bale eğitimleri almaya başlamıştır. Çocuk yaşlarda başladığı tiyatro çalışmalarına Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda devam etmiştir. aHHval, Kül-Kadın, Açık Pencere, Asiye Nasıl Kurtulur, Ayı, oynadığı oyunlardan bazılarıdır. Halen Hareket Atölyesi bünyesinde sahne çalışmalarına devam etmektedir. 6 sene özel tiyatro’da sahne almış Anadolu Lisesi’nde okumuştur. Ardından Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur. Bu dönemde sürekli aklında oyunculuk olduğu belirten güzel oyuncu, üniversite eğitiminin ardından Amerika’ya gitmeye karar vermiş vize için başvurmuş ve Foça’ya dönmüştür. Bu dönemde Halit Akçatepe ile tanışmıştır.

2013 yılında Arka Sokaklar dizisi ile dizi oyunculuğuna adım atmıştır. Ardından Seksenler ve Bizim Okul dizilerinde rol almıştır. Ayrıca 2012 yılında F Tipi Film, 2013 yılında Sürgün ve 2018 yılında İçerdekiler isimli sinema filmlerinde oynamıştır. İçerdekiler filminin yönetmenliği ve senaristliğini eşi Hüseyin Karabey üstlenmiştir. Başrolleri ise Settar Tanrıöğen ve Caner Cindoruk ile paylaşmıştır.

Gizem Soysaldı evlilik hayatı;

Amerika macerasından vazgeçmiş 2007 yılında Halit Ergenç ile evlenmiş ancak evliliği bir sene sürmüş 2008 yılında boşanmışlardır. Boşanma arifesinde hamile olduğunu öğrenen Gizem Soysaldı bebeğini aldırmak zorunda kalmıştır. Halit Ergenç’in bir dizi çekimi için orada İzmir’de bulunduğu dönemde tanışmışlardır.

Ardından 2012 yılında yönetmen ve senarist, yazar Hüseyin Karabey ile 2012 yılında evlenmiştir. Bu evliliğinden 2015 doğumlu Taylan isminde bir oğlu vardır.

2016 yılında Teldolap – Bir Kavanoz Mucize isimli bir kitaba imzasını atmıştır.

Asi Film bünyesinde, eşi yönetmen Hüseyin Karabey ile birlikte sinema ve oyunculuk atölyeleri düzenlemektedir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz