Gizem Alukan

Gizem Alukan yer aldığı reklam ve dizilerin yanı sıra tiyatro oyunları ile dikkat çekmiştir. Başarılı isim hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca eğitimi, çalışmaları, hayatı ve biyografi bilgileri.

Gizem Alukan Kimdir?

Gizem Alukan oyuncu, tiyatrocu. Tiyatro hayatına 1999 yılında Bornova Şehir Tiyatrosu’nda başlamıştır. Dört yıl şehir tiyatrosunda yer aldıktan sonra Bilimsel Tiyatro Atölyesi ve aynı yıl TOBAV çocuk korosu sınavlarını kazanarak beş yıl boyunca İzmir Devlet Opera ve Balesi’nde sahneler almıştır.

Bornova Koleji’nde lise eğitimini tamamlamış, Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünü kazanmıştır. Üniversite hayatının büyük bir bölümünü sinema alanında yazdığı yazılarla devam ettiren oyuncu, tezini sinema bölümünde tamamlayarak mezun olmuştur. Ardından Konak Sineması Kısa Film Yönetmenliği uygulamalı eğitimini almıştır. Yaklaşık altı ay kadar Amerika’da eğitimine devam etmiş, alanına yönelik atölyelere katılma şansı olmuştur.
gizem alukan7 jpg
2017 yılında tiyatroya ağırlık vererek iki yıl Sahne Tozu Tiyatrosu’nda, İzmir Oyunculuk Akademi’de Meltem Cumbul’dan Eric Morris sistemi, Mert Fırat tarafından yürütülen Kamera Önü Oyunculuğu eğitimlerini almıştır.

Konservatuvar sınavlarına hazırlanırken tanıştığı hocalarıyla birlikte 2020 yılında özel bir tiyatronun ortaklığını üstlenerek aynı kurumda sanat direktörlüğü, eğitmenlik ve oyunculuk yapmıştır.

2022 yılında Sadri Alışık Çolpan İlhan Konservatuarı özel yetenek sınavlarını kazanarak, tam burslu oyunculuk eğitimi almaya devam etmektedir.

Gizem Alukan Nereli?

Gizem Alukan İzmir doğumludur.

Gizem Alukan Kaç Yaşında?

Gizem Alukan 30 yaşındadır, doğum tarihi 29 Eylül 1992, burcu ise terazi’dir.
gizem alukan10 jpg
Yer Aldığı Bazı Tiyatro Oyunları:

Arturo Ui’nin Önlenemeyen Yükselişi (Arturo Ui)
Noni (Anlatıcı)
İçerdekiler (Baldız)
Asiye Nasıl Kurtulur? (Asiye)
İçinden Tramvay Geçen Şarkı (Elizabeth Wellano)
Nazımname – Bir Gidiş Hikayesi (Anlatıcı)
Kabare
Haybeden Gerçeküstü Aşk

Yer Aldığı Televizyon Dizileri

Kırık Hayatlar (Sinem) (2022)
Yasak Elma (Sibel) (2023)

Yer Aldığı Reklamlar

Meyhanedeyiz.biz (2022)
Axess (2022)
Türk Telekom (2023)

Resmi instagram hesabı @gizemalukan ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz