KimNereli.net

Giselle Tavilson

Giselle Tavilson Kimdir?

Gül Taviloğlu
Gerçek adı: Gül Taviloğlu
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Müzisyen
Mezuniyet: Devlet Konservatuvarı Hacettepe Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul

Giselle Tavilson Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Giselle Tavilson hakkında son dönemlerde bir çok soru merak konusudur. Aslen nereli? babası kimdir? kaç yaşında? müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Gerçek ismi ile Gül Taviloğlu’nun babası besteci ve kompozitör İstemihan Taviloğlu’dur. 14 yaşında iken ailesi ile birlikte Amerika’ya taşınmıştır. Babası Türkiye’nin ilk beş müzisyenlerinden olarak adlandırılan Adnan Saygun’un öğrencisidir. Ayrıca Rengim Gökmen ve Fazıl Say gibi ünlü isimlerin hocasıdır.

Müzisyen bir ailede yetişen Giselle Tavilson’un annesi Gülser Dalkıran ise ekonomisttir. Abilerinden birisi trompet sanatçısı, halası Oya Kınıklı ise Ressam’dır. Hatta İsveç kralının Türkiye’den ilk halasının tablosunu satın aldığını belirtmiştir.

İsminin Giselle Tavilson olarak değiştirilmesini ise, Amerika’ya taşındıklarında İngilizce’de ü olmadığı için ismini insanların telafuz edemediğini bu nedenle Gül ismini Giselle olarak değiştirdiğini, Taviloğlu olan soyadının ise Tavil bölümünü alarak son eklediğini ve Tavilson yaptığını belirtmiştir. Günümüzde nüfus cüzdanında Gül Taviloğlu yazsada, diploma ve Amerika Pasaportunda ismi Giselle Tavilson’dur.

Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Keman Bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra babasının 9 Eylül Üniversitesine atandığı dönemde 2 yıl’da orada eğitim aldığını belirtmiştir.

Türkiye’nin ilk ve tek aerial keman, hava performans sanatçısı olma özelliğini taşımaktadır. Giselle Tavilson baba tarafından aslen Tekirdağ’lıdır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Giselle Tavilson
Gerçek adı: Gül Taviloğlu
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Müzisyen
Mezuniyet: Devlet Konservatuvarı Hacettepe Üniversitesi
Doğum yeri: İstanbul
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

370.368 kez okundu

2.

Tarık Akan

288.914 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

239.451 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

223.895 kez okundu

5.

Tarkan

216.297 kez okundu

6.

Volkan Demirel

215.981 kez okundu

7.

Emre Mor

190.629 kez okundu

8.

Ersay Üner

186.160 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

174.552 kez okundu

10.

İrem Derici

170.010 kez okundu