Gazanfer Ündüz

1950 doğumlu Gazanfer Ündüz kendisi gibi oyuncu olan Bilge Şen ile evlidir. İlk evliliğini ise Gazanfer Özcan’ın kızı Fulya Özcan ile gerçekleştirmiş bu evliliği 20 yılın ardından son bulmuştur. Bu evliliğinden Issız Adam, Not Defteri ve İstanbul Çocukları gibi projelerde rol alan yakışıklı oyuncu Tarık Ündüz isminde bir oğlu vardır.

Gazanfer Ündüz aslen Adana’lıdır ve Adanada doğmuştur. Burcu İkizlerdir. Uzun yıllar Kenter Tiyatrosu ve Gönül Ülkü Gazanfer Özcan Tiyatrosunda çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Oynadığı sinema ve diziler;

Kuruntu Ailesi, Kırkından Sonra, Samanyolu, Dadı, Huzursuzlar, Koçum Benim, Sırlar Dünyası, Baba, Melekler Adası, Yürek Çığlığı, Şeytan Ayrıntıda Gizlidir, Belalı Baldız, Beşinci Boyut, Arka Sokaklar, Ümit Milli, Kaçak Gelin, Memleket Hikayeleri, Deniz ve Mehtap, Dizine Dursun, Gece Gündüz, Güz Sancısı, Yürek Yarası, Cam Kırıkları, İpsiz Recep, Maskeli Balo, Nene Hatun, Çok mu Komik?, Şefkat Tepe, Sana Bir Sır Vereceğim, Ah Neriman, Gamsız Hayat, Hangimiz Sevmedik, Kadın ve Düğüm Salonu gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Oyunculuğun yanı sıra onlarca dizide ve sinema filminde seslendirme yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz