Gamze Cizreli

Gamze Cizreli hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? eğitimi, çalışmaları, kısaca kariyeri ve hayatı.

1968 yılında dünyaya gelen Gamze Cizreli 3 kız kardeştir. Orta Doğu Teknik Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu’dur. Ailesinde herhangi bir girişimcilik öyküsü bulunmasa da kendisi girişimcilik dünyasının en başarılı isimleri arasında yer almaktadır. Babası Doktor Akademisyen, annesi ise ev hanımı’dır.

Üniversite mezuniyetinin ardından Türk – Amerikan ortas savunma sanayi programında yer almıştır. Ankara’da çalışabileceği en iyi yerlerden birinde çalışmış ancak bu işin kendisine göre olmadığını düşünmüştür. Daha sonra eski eşi, aynı zamanda ortağı ile 1994 senesinde Ankara’da ilk kafeteryasını açmıştır. Ankara sakinlerini ilk kez ilk kez cappuccino, krep ve elmalı pay ile tanıştırmış, bir anlamda Ankara’nın yaşam tarzını değiştirmiştir. Açtığı Arjantin isimli cafe ile ciddi bir kitleye sahip olmuştur. Ardından Kuki ve Uzakdoğu lezzetlerini sundukları Quick China isimli mekanları açmış, DKNY’nin Ankara temsilciliğini almış son olarak Osmanlı- Türk unsurlarının işlendiği kendi markaları Şaşaa’yı kurmuştur.

Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması’nı BigChefs restoran zinciri ile Gamze Cizreli kazanmıştır. Günümüzde BigChefs’te geleneksel lezzetleri yeniden yorumlayan başarılı isim şu an yüzlerce kişiye istihdam sağlamaktadır.

Gamze Cizreli aslen nereli? evli mi?

Uzun yıllardır yeme-içme sektörünün gözde mekanlardan biri olan Big Chefs ile kariyerini sürdüren Gamze Cizre’li Ankara’da yetişmiş, aslen ise baba tarafından Diyarbakır’lıdır. Ankara’ya tam 8 mekan kazandırmış, hadiseli bir boşanma ile her şeyi eski eşine bırakmıştır. Bu evliliğinden 1994 doğumlu Oğul ve 2002 doğumlu Ali isimlerinde iki oğlu vardır. Boşandıktan sonra Kendi kurmuş olduğu eski mekanlarına rakip olmuş kendisine yeni bir yol çizmiş ve en iyi bildiği restorancılığa geri dönmüştür. Kafasında iyi şeflerden oluşan Big Chefs gibi bir marka olan Cizreli, eski personelin bir kısmı ile ekip kurmuş, bir dosya hazırlayıp finansman arayışına girmiş, bankalar ve arkadaşlarımdan destek görmüştür. Eskiden çalıştığı mimarının da yardımı ile ayağa kalmış, 2007 yılında Ankara Çayyolu’nda ilk Big Chefs’i açmış, açılışa bütün Ankara akın etmiştir.

Big Chefs’in günümüzde Türkiye dışında Kazakistan, Almanya, Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt ve Suudi Arabistan’da şubeleri bulunmaktadır. Çok yakında Azerbaycan Bakü’de de şube açılacağı belirtilmektedir.


Big Chefs Türkiye’de ki şubeleri;

Adana, Alsancak, Anadolu Hisarı, Antalya Lara, Aqua Florya, Arcadium, Astoria, Ataköy Plus, Atakule, Bahçeşehir Akkoza, Bilkent, Bodrum Marina Vista, Bulvar Lost, Bursa Sur Yapı Marka, Büyükçekmece, Capitol, Çayyolu, Denizli, Emaar Square Mall, Eskişehir, Fenerbahçe, Göktürk, Hilltown, İskenderun, İSTMarina, İzmir Agora, İzmir Ege Perla, İzmir FOrum Bornova, İzmir Mavibahçe, Kanyon, Kavaklıdere, Mall Of Antalya, Maltepe Piazza, Marmara Forum, Marmaris, Memorial Bahçelievler, Mersin, Metropol AVM, Moda Teras, Next Level, Nişantaşı City’s, One Tower Ankara, Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar, Suadiye, Tarabya, Trump Towers, Tuzla Viaport, Marina, Tünel, Urla, Vadistanbul ve West İstanbul Marina. Ayrıca çok yakında Konyaltında da açılacağı belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz