Füsun Sarp Nebil

Füsun Sarp Nebil katıldığı canlı yayın programları ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Füsun Sarp Nebil Kimdir?

Füsun Sarp Nebil yazar, bilişim uzmanı. İstanbul Teknik Üniversitesi Nükleer Yüksek Mühendisliği Bölümü (Günümüzde Enerji Enstitüsü) ‘nden mezun olmuştur. THY, Nasas Aluminyum Fabrikası ve Alemdar Holding Grubunda çeşitli görevlerde bulunmuştur.

1997 yılında Türkiye’nin ilk ISP’lerinden Alnet’in Genel Müdürlüğüne görevine atarmıştır. 1999 senesinde turk-internet.com’un da dahil olduğu çeşitli siteleri yayınlayan Intervizyon Ltd. şirketini kurmuştur.

Tema, ISOC, TİD gibi çeşitli dernek ve sivil örgütlerine üye olan Nebil, 1998 ve 2011 arasında Ulaştırma Bakanlığı tarafından kurulan Internet Kurulu üyeliği görevini üstlenmiştir. Devletin özel sektörü aldığı çeşitli komisyonlarda çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2001 yılının Eylül ayında, Birleşmis Milletler tarafından Türkiye’den seçilen başarılı iş kadınları arasında yer almıştır. 2010 ve 2013 yılları arasında Türkiye Digital Oyun Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmıştır.
fusun sarp nebil2 jpg
2011 – 2015 yılları arasında 4 sene Eutelsat Avrupa TV Ödüllerinde Jüri Üyeliği yapmıştır.

Türkiye İhracatçılar Merkezi dahil, çeşitli projelerde “Bilişim ve İletişim Sistemleri Danışmanlığı” vermektedir. Konusuyla ilgili olarak TV programlarına ya da konferanslara katılarak, konuşma yapmaktadır. Yazıları internet üzerinden bilisimdergisi.org.tr, Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Dergisi, Güncel Hukuk Dergisi, Ankara Baro Dergisi, journo.com, t24.com.tr gibi çeşitli ortamlarda yayınlanmaktadır.

Türk Telekom ve Turkcell konusunda araştırmaları ve uzmanlığı bulunmaktadır. 2018 yılının Nisan ayında “Bitcoin ve Kripto Paralar” isimli ilk kitabı yayınlanmıştır.

Füsun Sarp Nebil Nereli?

Füsun Sarp Nebil aslen İstanbul Bakırköy doğumluru.

Eğitim hayatını Çanakkale, İzmir ve İstanbul’da tamamlayan Nebil, evli ve 2 çocuk annesidir.

Hakkında hangi partiye yakın, hangi partili gibi bir çok sorunun cevabı araştırılmaktadır. Bu konu ile ilgili resmi twitter hesabında şu açıklaması mevcuttur. “Herhangi bir partinin taraftarı değilim doğru gelen ifade ve fikir makbuldur. Paylaştıklarım bazen tuhaf buldugum içindir. Beni kategorize etmeyin.”

2023 yılında Can Coşkun’un Sözcü Tv’de sunduğu Gündem Masası isimli program da canlı yayına katılmıştır. Ayrıca İnan Demirel, Melih Bayram Dede, Petek Atıcı Türkmen, Alp Yanardağ ve Eser Karakaş gibi isimlerin sunduğu bir çok canlı yayın programında yorumları ile dikkat çekmiştir.

Resmi instagram hesabı @fusunnebil13 resmi twitter hesabı ise @fusunnebil ‘dir.
fusun sarp nebil1 jpg

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz