Füsun Demirel

1958 yılında dünyaya gelen Füsun Demirel 1976 senesinde İtalya Perugia Dil Üniversitesinden mezun olmuştur. Daha sonra 1980 senesindede Roma Dramatik Sanatlar Akademisi Tiyatro bölümünü bitirmiştir. Tiyatroya İtalya’da Dario Fo’ya asistanlık yaparak adım atmıştır. Füsun Demirel Ankara doğumludur, Liseyi İzmir’de okumuş gençliği ise İstanbul’da geçmiştir. Sıkça sorgulandığı gibi aslen Kürt kökenli değil, balkan kökenlidir. Burcu Aslan’dır.

Nurettin Şen ile evli olan Füsun Demirel 50 yaşında anne olmuş, Tüp bebek tedavisi ile Aslı Senem ve Mehmet İlkem isminde ikizleri vardır.

1984 senesinden bu yana Üç İstanbul, Bir Yudum Sevgi, Dağınık Yatak, Gizli Duygular, Dul Bir Kadın, Züğürt Ağa, Aaahh Belinda, Asiye Nasıl Kurtulur, Kadar, Kupa Kızı, Biri ve Diğerleri, Kiracı, Menekşeler Mavidir, Gömlek, Sevgili Bayan, Uçurtmayı Vurmasınlar, Vatan Yolu, Bekle Dedim Gölgeye, Berdel, Bir Küçük Bulut, Boynu Bükük Küheylan, Camdan Kalp, Gizli Merkez, Belkıs Hanımın Konağı, Ay Vakti, Şans Blokları, Artist Palas, Babam Askerde, Cadı Ağacı, Gerilla, İçimdeki Ses, Madımak Carinanın Günlüğü, Adana İşi, Hep Yek, Aile İşi, Bir Baba Hindu, Bir Şey Değilim, Hayati Tehlike, Müthiş Bir Film, Zer, Üvey Evlat, Acı Tatlı Ekşi ve Arapsaçı gibi bir çok sinema ve dizide rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz