Furkan Korkmaz

Ülkemizi NBA’de başarı ile temsil eden genç basketbolcu Furkan Korkmaz ilk basketbol ile 9 yaşında iken okul takımında tanışmıştır. Daha sonra Murat Murathanoğlu’nun başkanlığını üstlendiği Baskent 34 isimli basketbol kulübünde oynamış ardından Yeşilyurt Spor Kulübü’ne geçmiş 2012 yılında ise henüz 15 yaşında iken Anadolu Efes takımına 250.000 Dolar karşılığında transfer olmuştur.

Anadolu Efes genç takımı ile Türkiye Yıldızlar Şampiyonluğu, pilot takımı Pertevniyal ile genç erkekler lig şampiyonluğu yaşamıştır.

Profesyonel basketbol hayatına Anadolu Efes takımı ile adım atan Furkan Korkmaz 1997 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Şutör gard – kısa forvet olarak sahada yer almaktadır.

2016 – 2017 sezonunda Banvit’te kiralık olarak forma giymiştir. 2016 NBA Draft’ında Philadelphia 76ers tarafından 26. sırada seçilen Furkan Korkmaz 2017 yılında ise kontratında bulunan 2 Milyon Dolarlık NBA çıkış opsiyonunu kullanarak Anadolu Efes‘ten ayrılmış ve NBA ekiplerinden Philadelphia 76ers ile sözleşme imzalamıştır.

1997 yılında İstanbul Bakırköy’de dünyaya gelmiştir. Aslan burcudur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz