Furkan Kaya

Furkan Kaya hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? eğitimi, boyu, kilosu, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Sosyal medya dünyasının çok yakından tanıdığı bir isim olan Furkan Kaya Ağır Sağlam adlı Youtube kanalı ve web sitesinin kurucu ve yayıncılarındandır. Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuş, Kuvvet kondisyon ve postür düzeltici egzersizler eğitmeni aynı zamanda, Powerlifting ve Strongman Sporcusu kimliği ile tanınmaktadır.

1995 yılında dünyaya gelmiştir ancak aslen nereli olduğu ve doğum yeri bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Boyu 1.80 cm, kilosu ise 77’dir.

Ağır Sağlam isimli web sitesini arkadaşları, Yüksel Murat Şener ve Emre Cem Dilekoğlu ile birlikte yürütmektedir. Sosyal medya üzerinden kendilerine ulaşan takipçilerine spor eğitmenliği ve koçluk yapan Furkan Kaya, 15 Temmuz 2014 tarihinde Youtube dünyasına giriş yapmıştır. İnsanların kendisini spor markası Ağırsağlam ile tanıdıklarını hatta hayatının her daim spor üzerine kurulu olduğunu düşündüklerini ama aslında kendisinin mühendis olduğunu dile getirmiştir. Ülkemizde henüz bir federasyonu olmayan ancak uluslararası arenada dünya şampiyonlukları düzenlenen Powerlifting halter sporunda, Powerlifting Dünya Şampiyonu olmuştur.


Babası eğitmen ve yazardır.

Günümüz itibariyle Ağırsağlam Youtube kanalında abone sayısı 457 B civarındadır. 2019 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan ve Acun Ilıcalı tarafından açıklanan yeni yarışma programı Exatlon Challenge yarışmacıları arasına dahil olmuştur. Yarışmada birbirinden ünlü youtube, instagram ve sosyal medya dünyasının ünlü isimleri yer almaktadır. Yarışmanın en önemli isimleri ve iddialı adayları arasında yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz