Furkan Eroğlan

Furkan Eroğlan rol aldığı Öğretmen isimli dizideki Salih Karakaya karakteri ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Yakışıklı oyuncu hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Furkan Eroğlan Kimdir? Aslen Nereli?

1997 yılının Aralık ayında dünyaya gelen başarılı isim, aslen Manisa Salihli doğumludur. Kısa bir süre oyunculuk eğitimi almıştır. İlk oyunculuk deneyimini ise 2019 senesinde Yapımcısı ve yönetmeni Sinan Çetin olan “Road of Dreams” isimli filmin başrollerinden biri olan “Memo” karakterine hayat vermiştir. Daha sonra Med Yapım’ın yapımcılığını üstlendiği, yönetmen koltuğunda Koray Kerimoğlu’nun oturuduğu ve Merve Girgin’in senaryosunu yazdığı 4 Mart 2020’de Fox TV’de yayınlanan “Öğretmen” adlı TV dizide “Salih Karakaya” karakteri ile kamera karşısına geçmiştir.

Grafik Tasarım ve Fotoğraf mezunu olan Furkan Eroğlan 14 yaşınmda iken, solo bir tiyatro oyunu izlemiştir. Orada ki karakteri canlandıran kişiden çok etkilenmiş, oyunun bazı dakikalarında gözlerini kapatarak kendisini o sahnede hayal etmiştir. Oyunculuğa bu şekilde ilgi duymaya başlamış ilerleyen süreçte ise profesyonel olarak oyunculuk kariyerine adım atmıştır.

Bir kaç sene önce bir kafede çalışırken kafenin sosyal medya danışmanı ile tanışmıştır. Her şeyin bu şekilde başladığını ve dönüm noktasınında bu olduğunu sözlerine eklemiştir. En çok sevdiği iki aktör Jake Gyllenhaal ve Ryan Gosling.

Furkan Eroğlan Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu 1.83 cm, kilosu 78, burcu ise yay’dır. 2021 yılı itibariyle 23 yaşında olan yakışıklı oyuncu, resmi instagram hesabını @furkaneroglan ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz