Fundyy

1

Fundyy gerçek adı ile (Funda) müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fundyy Kimdir? Nereli?

1988 yılında dünyaya gelen Fundyy gerçek ismi ile Funda aslen doğma büyüme Kırşehir’lidir. 2010 senesinde amatör olarak seslendirdiği şarkılar ile sesini duyurmayı başarmış günümüzde ise kariyerine profesyonel olarak devam etmektedir.

Üniversite eğitimini Ankara’da tamamlayan Fundyy, 2010 senesinde Duy Ankara isimli albüm çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur. Genellikle slow ağırlıklı seslendirdiği şarkılar müzik severlerin büyük beğenisini kazanmıştır. Her geçen gün başarılarına bir yenisini ekleyen ünlü isim günümüze kadar da bir çok ödülün sahibi olmuştur. Yılın Starları Ödül Töreninde Gamzende Uyut Beni isimli şarkı ile Yılın en iyi çıkış yapan şarkısı ödülünü ve klip çalışmasını kazanmıştır.

2021 yılında Doğru Liman (Yılın en dikkat çeken klibi) ile de yine ödül almıştır. Seslendirdiği şarkıların yanı sıra besteleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Koyu Kahverengi ve gamzende uyut beni dahil bir çok şarkının sözleri kendisine aittir.

Dön desem, Hasretin Kokuyor yastığımda, seni sevmek, ilk göz ağrım, teselli gözyaşım, güneş üşür gelmezsen, ömrüm senin, hani evlenecektir, zelzele, koyu kahverengi, bu şehir sana hasret, gidebildiğin yerdeyim, doğru liman, gamzende uyut beni ve Kopardılar Seni Benden seslendirdiği bazı şarkılar.

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmaktadır. Resmi instagram hesabı @fundyyofficial ‘ın günümüz itibariyle takipçi sayısı 150bin civarındadır. Yine youtube video kanalı da bulunan sanatçının kanalında 75bin civarında abonesi bulunuyor.

Tiktok hesabı ise @fundyyofficial takipçi sayısına sahiptir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz