Funda Gürses

Funda Gürses hakkında merak edilen kaç yaşında? aslen nereli? eğitim hayatı gibi soruların cevapları. Kısaca biyografi bilgileri.

1980 yılının Ekim ayında aslen Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. İlkokulu İzmir’de tamamlamış ardından Ortaokul ve Lise tahsilini İstanbul, Silivri’de bitirmiştir. Ortaokul yıllarında iken halk dansları ile tanışmış, Lise’de amatör olarak müzik yapmış ve okul korosunda yer almıştır.

Müziğe ilgisi çok güçlüydü ve çeşitli kurumlarda şarkı söylemeye başladı. Ailede tek müzikle ve halk oyunlarıyla uğraşan Gürses, ailesinin de desteğini alarak 1998 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musiki Devlet Konservatuvarında Türk Halk Oyunları Bölümünü kazandı.

Üniversite döneminde ise dans ile birlikte Batı Müziği, Türk ve Halk Müziği eğitimi almış, 2002 yılında mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Şehir Tiyatrolarında görev almıştır. İstanbul Teknik Üniversitesi Konservatuvar bölümü mezunudur.

Funda Gürses 1998 senesinden itibaren solist ve vokalist olarak çeşitli projelerde yer almış, İstanbul’da çeşitli mekanlarda ve lokallerde sahne çalışmaları yapmıştır.

Geçmişten günümüze Hakan Altun başta olmak üzere bir çok sanatçıya vokalistlik yapmıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz