Fulya Filazi

Fulya Filazi oyuncu, yönetmen, Audition Atölyesi, Cast Direktörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında ise hayranları tarafından aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen güzel oyuncu Fulya Filazi aslen Ankara doğumlu, aslan burcudur. Ankara Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümü mezunu’dur. Daha sonra eğitimine Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nde devam etmiş ve Yüksek Lisans yapmıştır. Öğrenci olduğu yıllarda Adana ve Ankara Devlet Tiyatroları’nda sahne almış, diğer bir yandan reji asistanlığı gibi bir çok görev üstlenmiştir. Università degli Studi di Firenze’de dramaturji alanında yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Türkiye haricinde, yurt dışında da oyunculuk yöntem ve tekniklerine ilişkin çok sayıda çalışmalar gerçekleştiren güzel isim, 2018 senesinde NoAct Sahne’nin kuruculuğunu üstlenmiştir. NoAct Sahne adresi: Boğazkesen Caddesi No:65 İstanbul / Beyoğlu. Orada Genel Sanat Yönetmenliği de yapan ünlü isim, Fulya Filazi Talent and Cast Management şirketinin de cast direktörlüğü görevini üstlenmiştir.

Fulya Filazi görev aldığı sinema ve diziler;

Son Çıkış (Cast Direktörü)
Son Takla (Danışman)
Son Çıkış (Oyuncu Koçu)
Nasıl Yani (Cast Direktörü)
Bayram Abi(Cast Direktörü)
Altınsoylar (Cast Direktörü)
Evlat Kokusu (Cast Direktörü)
Kara Yazı (Cast Direktörü)
Tutsak (Cast Direktörü)
Vatanım Sensin 2. Sezon (Cast Direktörü)
Hayati ve Diğerleri (Cast Direktörü)
Ayışığı(Oyuncu)
Nefes Vatan Sağolsun (Oyuncu)
Kavak Yelleri (Oyuncu)
Altınsoylar (Oyuncu)
2020 – Kefaret (Dizide Nurgül Yeşilçay, Mert Fırat ve Yurdaer okur gibi isimler yer almıştır.)

Ayrıca Cehennem Tanrısı isimli oyunda yönetmen koltuğunda yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz