Fuat Alataş

Fuat Alataş hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? kitapları, eserleri, eğitimi gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1946 yılında dünyaya gelen Fuat Alataş, Denizli İli’nin Çal İlçesi’nde doğmuştur. Eğitim hayatının İlköğretim, Ortaokul ve Lise dönemlerini doğup büyüdüğü memleketi Deniz’lide tamamlamıştır. Denizli Ticaret Lisesi mezunudur. Lise eğitiminin ardından Eskişehir İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nden mezun olmuştur. Usta yazar, mezuniyetin ardından bir süre Kamu Kurumlarında çalışmıştır. Mesleki kariyerinin ardından emekli olmuştur.

Emekli olduktan sonra günümüze kadar dört kitabın altına imzasını atmıştır. 2018 yılında Aklımın Kepenklerini İndirdim isminde bir öykü kitabını okur severler ile buluşturmuştur. Yine aynı yıl Kendime Göç Ettim adlı şiir kitabını okuyucular ile paylaşmıştır. Ardından Mosyna’dan Mimas’a (Roman) ve Yaşamın Geometrisi Çokgendir (Öykü) isimli kitaplarını da okur severler ile paylaşmıştır. En son “Tezgah Altı Düşünceler” adında, roman türündeki beşinci kitabı yayınlanmıştır.

Aslen Denizli, Çal İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Günümüzde yaşantısını ailesi ile birlikte İzmir’de sürdürmektedir. Maalesef merak edilen daha detaylı biyografi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Aklımın Kepenklerini İndirdim Öykü Kitabı, Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

Bu öykülerde senin
Yokluğun, öykülerin
Çokluğunu hiç yaptı
Biliyorum ama sen yine de
Öykülerde kendini boşuna arama!
Senin öykünü bundan
Sonraki kitaba bıraktım.
Çünkü sen her şeyin bittiği yerde başlıyorsun.

Kendime Göç Ettim Şiir Kitabı, Arka Kapak Yazısı (Tanıtım Bülteninden)

Olumsuz anılarımın üstünü örtüp geçtim
Yıllardır yaşamak için aradığım kenti seçtim
İçim kıpır kıpır kaynıyordu giderken o kente
Varınca gördüm ki yine kendime göç ettim.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz