Fırat Sobutay

Fırat Sobutay son yılların sosyal medya üzerinden en fazla takip edilen ve sevilen fenomen isimlerindendir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca biyografi ve hayatı.

1987 yılının Ağustos ayında dünyaya gelmiş, burcu .. tır. Aslen Adana doğumlu olan Fırat Sobutay Haliç Üniversitesi Türk Müziği Bölümünden mezun olmuştur. Ayrıca Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuvar Tiyatro bölümünde de eğitim görmüştür. Sesi de oldukça güzeldir.

Türkiye’nin en aktif içerik üreticilerinden birisidir. 2014 yılında oynadığı bir sinema filmi sayesinde Ersan Özer’in çağrısı ile Mediakraft ekibine dahil olmuş ve Youtube serüvenine adım atmıştır.

İyi türkü seslendirebilmekte, oyuncu, tiyatrocu, youtuber, aktör ve aile babasıdır.

Konservatuvar tiyatro bölümünde eğitim gördüğü dönemde okul arkadaşı Sezgi Kızılöz ile tanışmıştır. Daha sonra evlenen çiftin bu evliliğinden Pera isminde bir kızları vardır.

Fırat Sobutay oynadığı sinema ve diziler;

Mission İstanbul, Prensesin Uykusu, Saklı Hayatlar (Tetikçi), Aşk ve Devrim, Sabit Kanca 2 (Ankaralı Davut), OHA Diyorum. Ayrıca Emret Komutanım : Yeniden ve Keşanlı Ali Destanı isimli dizilerde rol almıştır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz