Fırat Çelik

Fatmagülün Suçu Ne dizisinde Mustafa karakteri ile tanınan yakışıklı oyuncu Fırat Çelik’in ailesi 1970’li yılların başında Almanya’ya göç etmiştir. Bu nedenle Fırat Çelik 1981 yılında Almanya Stuttgart Ostfildern şehrinde dünyaya gelmiştir.

Dört kardeş olan oyuncu’nun bir abisi ve iki kız kardeşi vardır. 2 yaşında iken ailesi ile birlikte Türkiye’ye geri dönüş yapmıştır. 6 yaşına kadar memleketi Tunceli’de yaşamıştır.

Daha sonra tekrar yurt dışına gitmeye karar verip Paris’e yerleşmişlerdir. 1990’lı senelerde gittiği Fransa Paris’te eğitimini sürdüren Fırat Çelik burada Champigny sur Marne’da Louise Michel Ortaokulu ve Langevin Wallon Lisesi’nde ekonomi ve idari bilimler bölümünde okumuştur.

Ardından babasına yardım etmek için iş hayatına atılmış bu dönemde kendisine tiyatro için destek olan dostları sayesinde Moliere’nin Cimri oyununda bir monolog canlandırmış ve Sudden Theatre atölyelerine katılmış ve bir sene eğitim almıştır.

Bugüne kadar Famille d’acceuil, Kış Masalı, Fatmagül’ün Suçu Ne?, 20 Dakika, Firuze, Gönül İşleri ve Poyraz Karayel gibi projelerde rol almış ayrıca Lignes ve Cosa Nostra kısa filmleri, Welcome, Ay Büyürken Uyuyamam ve 8 Saniye isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Baba tarafından aslen Tunceli’lidir.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz