Filiz Özten

Filiz Özten kimdir? Geçmiş yıllara damgasını vuran Türkiye güzeli uzun yıllardır sessizliğini koruyor. Hakkında ise merak edilen bir çok soru merak konusudur. Aslen nereli? filmleri, şarkıları, oyunculuk ve müzik kariyeri.

1966 yılının Mart ayında dünyaya gelen Filiz Özten İzmir doğumludur. Baba tarafından aslen Kars, Azeri kökenlidir. 8 kardeştir.

1987 yılında Türkiye Güzeli seçilmiş ve Güzellik Kraliçesi olarak tacını takmıştır. Hürriyet Gazetesi tarafından gerçekleştirilen Kelebek Türkiye Güzellik Kraliçesi yarışmasında 1. olmuş, tacını ise Sultan lakabı ile tanınan ülkemizin usta oyuncularından Türkan Şoray tarafından almıştır.


Arif Sağ’dan Halk Müziği üzerine eğitim almıştır. Güzellik yarışmasının ardından sinema dünyasını dikkatini üzerine çekmiş ve oyunculuk teklifleri almıştır. Beyaz perde ile hemen yarışmanın ardından tanışan Filiz Özten, oyunculuk ile birlikte Türkü’ler seslendirmiş müzik ve oyunculuk kariyerini birlikte sürdürmüştür.

En fazla dikkat çeken özelliklerinden biriside saçlarıdır. Uzun yıllardır saçlarını kestirmeyen Filiz Özten’in saçlarının uzunluğu 1.70 cm’dir. Boyu ise 1.75 cm’dir.

Filiz Özten oynadığı sinema filmleri;

Kurban Olduğum, Su, Sancı, Küçük Eller, Üç Süpermen Olimpiyatlarda, Nenni Bebek, Beni Mi Buldun, Krallığın Bedeli, Ilık Rüzgarlar, Kanlı Para ve Aşklar Yalan Olmuş adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

Ayrıca Urfalı Öpsün Beni ve Mühür Gözlüm isimli 2 müzik albümünün altına imzasını atmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz