Filiz Ceritoğlu

Filiz Ceritoğlu Sengel 2019 Yerel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi‘nden İzmir Selçuk Belediye Başkanı olarak ipi göğüsleyen isim olmuştur. Peki kaç yaşında? aslen nereli? kaç yaşında? Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografisi.

1981 yılında dünyaya gelen Filiz Ceritoğlu aslen İzmir doğumludur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü Selçuk’ta tamamlamıştır. Ardından, Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans ve Özel Hukuk alanında yüksek lisans yapmıştır. Üniversite mezuniyetinden sonra, Türk Patent Enstitüsü tarafından açılan sınavlara girmiş ve Marka ve Patent Vekilliği hakkını kazanmıştır. Prof. Dr. Gürsel Öngören ile birlikte yazdığı, Türk Fikir ve Sanat Eserleri Hukukunda Mimari Eserler isimli kitabını 2005 yılında yayınlamıştır.

İstanbul’da eğitim hayatının ardından 2007 yılında bürosunu açarak, Selçuk’ta avukatlık mesleğine adım atmıştır.

2008 senesinde ise CHP’ye üye olarak siyaset hayatına adım atmış, Mart 2009 yerel seçimlerinde Selçuk Belediyesi meclis üyesi olarak seçilmiştir. 2009 ve 2014 arasında kesintisiz Selçuk Belediye Meclisi Divan Katipliği, Hukuk Komisyonu, AB Komisyonu, Spor, Eğitim ve Kültür Turizm Komisyon üyeliklerinde yer almıştır. 2010 ve 2012 arasında ise Selçuk Belediyesi Encümen üyeliği görevini üstlenen isim olmuştur.

2007 yılında Vasıf Gökhan Sengel ile evlenmiştir, bu evliliğinden 2012 doğumlu Nefes Sengel isminde bir kızı vardır.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Selçuk Belediye Başkanlığı’na aday olarak gösterilmiş, %51.54 – 12.572 oy alarak Belediye Başkanı seçilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz