Feyza Altun

Feyza Altun hakkında sıkça merak edilen kaç yaşında? eğitim hayatı, mesleki kariyeri, evli mi? eşi kim? doğum yeri ve doğum tarihi gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1987 yılında İstanbul, Üsküdar’da dünyaya gelmiştir.

Fox Tv’de yayınlanmakta olan Ne Seninle Ne de Sensiz isimli programın avukatı olarak ekranda boy gösteren Feyza Altun özellikle 2015 senesinde 7 aylık bebeği ile mahkemeye katılması ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Açıklamasında ise Adliyeye ait kreşin 3 yaş altındaki çocukların kreşe alınmadığı için mecburen bu yola başvurduğunu açıklamıştır.

Feyza Altun hakkında kısaca

Kadının Derdi ve Kadının Fenni isimli iki kitap yazan Altun Feminist’tir. Günümüzde, Altun Hukuk & Danışmanlık bürosunda avukatlık mesleğini sürdürmektedir. Ayrıca CHP İstanbul İl Hukuk Komisyonu Kadın Haklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı’dır. Altun Hukuk Bürosu adresi: Müminderesi Cd. No:41/4 Kadıköy – İstanbul.

Evli ve bu evliliğinden 1 oğlu vardır. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur, Türkçe’nin yanı sıra İngilizce, Fransızca ve Farsça bilmektedir. Bazı kaynaklarda belirtilen bilgilere göre boyu 1.70 cm, kilosu ise 56’dır.

Tarafsız Çalışan Anneler Platformu ve Kadın Birliği’nin kurucusudur.

Sosyal Medya hesaplarını aktif olarak kullanmaktadır. 2019 yılı itibariyle instagram sosyal medya hesabında takipçi sayısı 1 milyon ‘dur. Kendisini bir çok ünlü isim takip etmektedir. Hesaplarının altında kendisi hakkında kısaca şu notu düşmüştür; Bu süreçte sadece sandıkta demokrasi arayan bir AVUKAT.

1 Yorum

  1. Feyza Altun en erken 2016 yılında boşanmıştır ayrıca Kadının Erki ve Sınırda Üç Kadın adlı iki kitabı daha vardır. Erenköy Kız Lisesini birincilikle bitirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz