Ferit Karakaya

0

Ferit Karakaya (wtcN) hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? evli mi? oyun kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılının Şubat ayında İstanbul Bakırköy’de doğmuştur. Yaşantısını İstanbul’da sürdüren Karakaya bekar’dır. Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Başarılı bir yayıncı ve e-sporcu olarak oyun dünyasında varlığını sürdürmektedir.

Eğitim hayatını Açık öğretim ile tamamlamıştır. Dijital oyunlar ile henüz İlkokul 3. sınıfta iken tanışmış ardından online olarak oynamaya 4. sınıfta doğum gününde bir arkadaşından hediye olarak aldığı Call of Duty 2 ile başlamıştır.

Oyun dışında yemek yapmaktan keyif aldığını ayrıca yüzmek, müzik dinlemek ve basketbol oynamak genellikle yaptığı faaliyetler arasında yer almaktadır. Haftanın bir, iki günü de arkadaşları ile dışarıda vakit geçirmeye çalışmaktadır.

Ferit Karakaya oyun kariyeri;

5 senelik bir Dota geçmişine sahiptir. HWA Gaming ile Profesyonel oyunculuk hayatına adım atmış 3 sene HWA Gaming formasını giymiştir. 2012 yılında Gamex oyun fuarında düzenlenmiş olan ilk League of Legends turnuvasını kazanan isim olmuş, 2013 senesinde e-spor dalında birçok ödülün sahibi olmuştur. 2012-13 sezonunda En Değerli Oyuncu ve En İyi Ormancı ödülü başta olmak üzere birçok ödül kazanmıştır.

2014 senesinde Riot Games tarafından banlanmış, vermiş olduğu bir röportaj’da eloboost yaptığını itiraf etmiştir. Ban süresi bitince yine HWA Gaming’e devam etmiş ancak 2015 senesinde ayrılmıştır. HWA League of Legends takım kaptanı ve Mid Lane oyuncusu olarak yayınlar yapmıştır.

Günümüzde Twitch platformu üzerinden IRL ve oyun içerikli canlı yayınlarını sürdürmektedir. BloodLine Champions, Neverwinter ve Hearthstone oyunlarını da oynamaktan büyük keyif almaktadır.

eSpor’a CoD 2 ile başlamış, ilk turnuvalarına cod 2 sayesinde katılmıştır. Daha sonra Dota ve LoL ile devam etmiştir. Profesyonel anlamda eSporcu olmasının LoL ile başladığını belirtmiştir.

En son 2017 Gamescom ESL PUBG turnuvasında ZeonN, Mithrain ve Mirliva gibi isimlerle ülkemizi temsil etti. 2. gün gün düzenlenmiş olan DUO TPS’de 3.lük alarak bronz tavayı ülkeye getirmiştir. Türkiye’de 2019’un ilk 4 ayında en çok para ödülü kazanan oyuncu olduğu açıklanmıştır.

2019 yılı itibariyle Twitch kanalında takipçi sayısı 1 Milyon 300bin civarındadır. İnstagram hesabında ise 685bin takipçisi bulunmaktadır.

wtcN ne demek? anlamı nedir? video’da açıklıyor…

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz