Ferhat Uçar

Ferhat Uçar hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? aslen nereli? kimdir? hangi dizilerde rol aldı? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1983 yılının Ocak ayında aslen Ankara’da dünyaya gelen Ferhat Uçar Oğlak burcudur. 4 yaşına kadar yaşantısını Ankara’da sürdürmüş daha sonra babasının işi gereği başka bir ile taşınmak zorunda kalmışlardır. Türkiye’nin doğusunda bir ilde 8 yaşına kadar kalmış daha sonra İzmir’e yerleşmişlerdir. Eğitimine İzmir’de devam etmiş ayrıca çeşitli dans okullarında modern dans, jazz, funk ve hip-hop dersleri almıştır. Diğer bir yandan jimnastik kurslarına gitmiş ve Ortaokul ve Lise tahsilini İzmir’de tamamlamıştır.


Eğitim hayatı süresince birçok tiyatro oyununda, şiir dinletilerinde, dans gösterilerinde, açılış ve şölenlerde aktif bir olarak yer almıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nden mezun olan Ferhat Uçar, mühendislik alanında dizayn ve tasarım bölümünde eğitim görmüş, taş teknolojileri alanında da lisans programlarına katılmıştır. Üniversite’nin sosyal aktiviteler bölümünde modern dans grubuna katılmış ve kendisini geliştirmiştir.

Üniversite yıllarında modern dans jazz funk ve break dans yapmış, üniversitenin hemen ardından yazlık beldelerde otellerde, turizm tesislerinde önce dansçı olarak, daha sonra da koreograf olarak çalışma hayatına profesyonel olarak devam etmiştir. Bu nedenle akıcı bir şekilde İngilizce, Rusça ve Almanca dillerini konuşabilmektedir. 2008 yılında katıldığı Benim Annem Dans Edemez yarışmasında yarışmıştır. 2008’in sonunda Rusya’nın Moskova şehrine sahne sanatları ve dans eğitimi için gitmiş, 2015 senesinde tekrar Türkiye’ye dönüş yapmıştır.

2007 yılında Recep İvedik isimli sinema filminin hem reji ekibinde yer almış hem de Animatör olarak oyunculuk yapmıştır. Ayrıca 2012 yılında Krem ile Suskunlar ve 2017 yılında Şevkat Yerimdar adlı dizilerde rol almıştır. Günümüzde yaşantısını İzmir’de sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz