Ferhat Çoğalan

İspanya Valencia takımı alt yapısında futbol yaşantısını sürdüren Ferhat Çoğalan henüz küçük yaşına rağmen dünya devlerini peşine takmış durumda.

2012 yılında Trabzonspor takımına önerilmiş ancak bundan bizde çok var denilerek kabul edilmemiştir.

Babasıda İspanya’ya Barcelona’ya götürmüş ve dönenim altyapı sorumlusu Zubizaretta Ferhat’ı çok beğendiklerini söylemiştir. Burada bırakın bir sene içinde sizide ailece buraya alırız demiş ancak babası bırakmak istemediği için vazgeçmiştir. Ardından Monaca ile görüşen Sedat Çoğalan oğlunun Barcelona ile anlaşamadığını söyleyince devreye Valencia girmiş ve Ferhat Çoğalan’ı tabiri yerinde ise kapmıştır.

Bugüne kadar Arsenal, Juventus, Borussia Dortmund, Milan, Galatasaray ve Manchester United takımlarının talip olduğu Ferhat Çoğalan’ın babası Sedat Çoğalan’dır.

Bugüne kadar Türkiye U15 Milli Takım formasını 2, U14 formasını 3 ve U16 Milli takım formasını 2 kez giymiş toplam bu karşılaşmalarda 3 gol atmıştır. Orta saha’da on numara pozisyonunda görev yapmaktadır. 23 Temmuz 2018 tarihinde Fransa’nın köklü ekiplerinden Lille ile sözleşme imzalamıştır.

Baba tarafından aslen Trabzon Araklı’lıdır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz