Ferhan Tülmen

Ferhan Tülmen televizyon ekranlarının başarılı isimlerindendir. Hakkında ise kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, çalışmaları ve kariyeri gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

21 Mayıs 1988 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Fenerbahçe Lisesi’ni bitirdikten sonra Maltepe Üniversitesi Radyo Televizyon Programcılığı bölümünden mezun olan Tülmen, Üniversiteyi okurken Maltepe Üniversitesi kanalında haber yazarak sunumlar yapmıştır.

Ferhan Tülmen, ilk deneyimini muhabir olarak TRT1 ekranlarında gerçekleştirmiştir. 1 yıl TRT1 de çalışan Tülmen, daha sonra “Med Yapım” editör ekibinde çalışmaya başlamış ve Mehmet Ali Erbil ile birlikte “Çarkıfelek” programında yer almıştır. Programın en renkli kısımlarından biri olan gezici sunuculuk görevini üstlenmiştir.

2010 yılında Showmax ekranlarında Okan Karacan ile birlikte “Max Life” programını sunmuştur. Ardından Behzat Uygur ile birlikte “Bak Şu Duvara” isimli programın sunuculuğunu üstlenmiştir.

Gezi programı da sunan Ferhan Tülmen, 2016 senesinde EmTv’de “Haftasonu Magazin” programının sunuculuğunu üstenmiş ve hemen ardından Erol Köse ve Sacit Aslan’ın da yorumculuğunu yaptığı “Her Şeyi Konuşalım” programında yer alarak adından söz ettirmiştir.

2014 yılının yazında TVEm’de “Ferhan Tülmen’le Tatil Günlüğü” adlı programı sunmuş ve 2015 yılında TRT’de TRT Müzik kanalında yayınlanan “Bil Bakalım” adlı müzik, kültür ve eğlenceli yarışma programını hafta içi her gün 11.45 ve 16.15 de TRT Müzik ekranlarında izleyici ile buluşturmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz