Ferdi Kadıoğlu

0

Ferdi Kadıoğlu hem Türkiye A Milli Takımı, hem de Fenerbahçe takımında forma giymektedir. Başarılı genç futbolcu hakkında merak edilen futbol kariyeri, oynadığı takımlar, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ferdi Kadıoğlu Kimdir?

Ferdi Kadıoğlu profesyonel olarak futbol kariyerini sürdürmektedir. Tam ismi Ferdi Erenay Kadıoğlu’dur. 1999 yılında Hollanda, Arnhem’de doğan Kadıoğlu futbol kariyerine doğup büyüdüğü Arhenm’de ESA Rijkerswoerd takımı alt yapısında başlamıştır. Ardından NEC Altyapısına geçiş yapmıştır.

Ferdi Kadıoğlu Nereli?

Ferdi Kadıoğlu baba tarafından aslen Trabzon’ludur. Babası Feyzullah Kadıoğlu’dur. Annesi ise Kanada asıllı ismi Diane Matla’dır. Kendisinden büyük bir de ablası vardır.

Bir dönem Fenerbahçe takımına transfer olmadan önce Trabzonspor takımı ile de sık sık adı anılmıştır.

Ferdi Kadıoğlu Kaç Yaşında? Boyu

Ferdi Kadıoğlu 24 yaşında ve 1.74 boyundadır. Doğum tarihi 7 Ekim 1999, burcu terazi, kilosu ise 68’dir.

Ferdi Kadıoğlu Oynadığı Takımlar:

Ferdi Kadıoğlu alt yapı takımları sonrasında NEC Nijmegen A takımında forma giymiştir. 14 Temmuz 2018 tarihinde ise 1.50 mil. € imza ve 1.40 mil. € bonservis bedeli karşılığında Fenerbahçe takımına transfer olmuştur.
Ferdi Kadioglu7
Milli Takım Kariyeri:

Genç futbolcu Türkiye Milli takımını seçmeden önce Hollanda Milli takımı kategorilerinde de forma giymiştir.

Hollanda U21 (18 maç 1 gol)
Hollanda U19 (15 maç 6 gol)
Hollanda U18 (4 maç)
Hollanda U17 (13 maç 2 gol)
Hollanda U16 (2 maç 1 gol)

Türkiye A Milli takımı ile ise ilk maçına 4 Haziran 2022 tarihinde oynanan Faroe Adaları maçı ile çıkmıştır. Sarı lacivertli kulüp genç futbolcunun Türkiye Milli takımını seçmesinde şu ifadeleri kullanmıştır. 2018 yılından bu yana Fenerbahçe forması giyen, Hollanda’nın alt yaş milli takımlarında oynayan futbolcumuzun ailesi ve kendisi ile yapılan görüşmeler sonrasında Türk Milli Takımını seçtiği belirtmiştir. Fenerbahçe takımında İsmail Kartal döneminde formayı almış ve ilk 11’de forma giymeye başlamıştır.

Başarılı futbolcunun günümüz itibariyle transfermarkt verilerine göre güncel piyasa değeri: 10.50 mil. €. Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ferdi_kadioglu ‘dur. Günümüz itibariyle takipçi sayısı 674bin civarındadır. Resmi twitter hesabı ise @Ferdi_kadioglu &dur, twitter hesabı takipçi sayısı ise 50,2 B.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz