Fehmi Dalsaldı

0

Fehmi Dalsaldı kısaca hayatı hakında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? kimdir?.

1978 yılının Şubat ayında dünyaya gelen Fehmi Dalsaldı’nın burcu Kova’dır. Aslen baba tarafından Siirt’lidir ve Siirt’te doğmuştur.

Geçmiş yıllarda özel bir bankada memur olarak çalışmıştır. Çalıştığı dönemde arkadaşlarının isteği üzerine İzzet Çapa’ya ait olan bir mekanda Bülent Ersoy taklidi yapmış ardından kariyer basamaklarını hızla tırmanmaya başlamıştır. Daha sonra banka’daki işinden istifa etmiştir. Gelen teklifleri değerlendirmiş, Yavuz Seçkin ve İsmail Baki Tuncer ile Tv ve Radyo programları yapmıştır.

Büyük bir taklit yeteneğine sahip olan sanatçı Bülent Ersoy’un yanı sıra bir çok ünlü sanatçının taklidini büyük bir ustalıkla yapmaktadır. Taklidini yaptığı bazı sanatçılar, Sezen Aksu, Yıldız Tilbe, Seyfi Dursunoğlu (Huysuz Virjin), Nur Yerlitaş, Banu Alkan, Zerrin Özer, Zeki Müren, Seda Sayan ve daha bir çok sanatçı.

Sanat hayatı öncesinde banka memurluğunun yanı sıra süre stilist ve iç mimarlık üzerine eğitim almıştır.

Fehmi Dalsaldı, Saba Tümer ile birlikte bir süre Gullüm Show isimli programda yer almış ardından Melek’te yer almıştır. Sokakta kadın kılığında, Azize olarak sokak röportajları yapmıştır. 14 Mart 2014 tarihinde vizyona giren Zaman Makinesi 1973 sinema filminde Zeki Müren’i canlandırmıştır.

Günümüzde Youtube kanalı Gullüm Show ile bir çok videousunu sevenleri ile paylaşmaktadır. 2018 yılı itibariyle Youtube kanalında 23 Bin civarında abone bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz