Fatmagül Fakı

Fatmagül Fakı hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? eğitimi, kısaca hakkında hayatı ve biyografi bilgileri.

Geçmiş yıllarda hosteslik yapmıştır. Uzun süre elemeler ve sınavlardan sonra hayallerini gerçekleştirmiştir. 2010 yılının Temmuz ayında mesleki anlamda Hostesliğe başlamış, 2013 yılının Kasım ayında ise istifa etmiştir. Kabin memuru olmasının hayatının dönüm noktası olduğunu ardından Türk Hava Yolları’nın ilanını görmüş ve sınavlarına katılmıştır. İlk yaptığı uçuşlardan birisi ise Pekin olmuştur.

3 Şubat 1990 yılında dünyaya gelen Fatmagül Fakı Survivor yarışmasında güzelliği ile adından söz ettirmiş yarışmacılardandır. Dr. Oktay Duran Anadolu Teknik Lisesi’ni bitiren güzel 2010 senesinde Aydın Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nden mezunu olmuştur. Konya doğumlu’dur, baba tarafından ise aslen Hatay’lıdır.


2019 yılı itabariyle Show Tv ekranlarında yayınlanan Fatmagül Tatilde isimli programı hazırlayıp sunmaktadır. Güzel isim Kova burcudur, boyu 1.63 cm, kilosu ise 51’dir.

Fatmagül Fakı oynadığı sinema ve diziler;

2011 yılında Muhteşem Yüzyıl isimli dizide Mihrimah’ın Cariyesi olarak oyunculuk dünyasına giriş yapmıştır. Daha sonra 2014 yılında Yapışık Kardeşler adlı sinema filminde Tülay, 2015 yılında ise Güneşin Kızları dizisinde Didem karakterini canlandırmıştır. Ayrıca 2012 yılında Ben Bilmem Eşim Bilir ve 2013 yılında Survivor isimli yarışma programında yer almıştır.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncu’nun instagram hesabında takipçi sayısı 2019 yılı itibariyle 200bin civarındadır. Twitter hesabını da kullanan güzel isim facebook ise kullanmadığını belirtmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz