Fatma Toru

Fatma Toru Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcılığına atanan isim olmuştur. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatma Toru Kimdir?

Fatma Toru eski Meram Belediye Başkanı, Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyesi ve Siyasetçi. İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Konya’da tamamlamıştır. Selçuk Üniversitesi Mühendislik – Mimarlık Fakültesi Harita ve Kadastro Mühendisliği Bölümü’nden 1994 yılında mezun olmuştur.

Mezuniyetin ardından, Konya Büyükşehir Belediyesi’nde Harita ve Kadastro Mühendisi olarak göreve başlamıştır. 1993 senesinde, başladığı memuriyet görevinden başörtüsü sebebi ile 15 gün içinde istifa etmek zorunda kalmış, bir süre özel sektörde mühendis olarak çalışmıştır.
fatma toru2
1999 senesinden itibaren Meram Belediyesi’nde Kontrol Mühendisi, Emlak İstimlak Müdürü ve Kentsel Dönüşüm Proje Sorumlusu olarak çalışmıştır. 2010 ve 2013 yılları arasında Aksaray Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Harita Mühendisliği Anabilim Dalı’nda yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Toru’nun ayrıca Sermaye Piyasası Kurulundan lisanslı gayrimenkul değerleme uzmanlığı bulunmaktadır. 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde Meram Belediye Başkanı seçilen Toru, 2014 yılında ise Türkiye Belediyeler Birliği Encümen Üyeliğine seçilmiştir.

2023 yılında ise Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Genel Müdür Yardımcılığına atanan isim olmuştur. Aynı tarihte Mekansal Planlama Genel Müdür Yardımcılığına ise Selma Tosun atanmıştır.

Fatma Toru Nereli?

Fatma Toru Konya’lıdır. Aslen Konya Meram İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Fatma Toru Kaç Yaşında?

Fatma Toru 51 yaşındadır. Doğum tarihi 1972.

Evli ve 2 oğlu vardır. İyi derecede ingilizce bilmektedir. T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Çölleşme ve Erozyonla Mücadele Gen. Müd. Yrd. Bakan Müşaviri & 2014-2019 Meram Bel. Bşk.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz