Fatma Aksal

Fatma Aksal Adalet ve Kalkınma Partisi MKYK Üyesi, Edirne Milletvekili, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Sözcüsü ve Türkiye – Arnavutluk Dostluk Grubu Başkanı’dır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca siyaset hayatı ve biyografi bilgileri.

1965 yılında Edirne, Keşan’da dünyaya gelmiştir, babası Mustafa Bey, annesi ise Saadet Hanım’dır. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun olmuştur. Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim bursuyla Amerika Michigan State Üniversitesi’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Ardından Virginia Tech Üniversitesinde Ekonomi alanında doktorasını tamamlamıştır. Doktora yaptığı üniversite de Makroekonomi ve Mikroekonomi dersleri vermiştir.

Ülkelerin en büyük ortak sorunlarından olan işsizliği azaltmada küçük işletmelerin rolü, eğitim seviyesinin ücretleri belirlemedeki etkisi üzerine akademik çalışmalar gerçekleştirmiştir. Günümüzde kendisine ait olan süt ve süt ürünleri üzerine işletmesinde de çalışmalarını sürdürmektedir.


Fatma Aksal siyaset hayatı;

2009 senesinde Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan Aday Adayı olmuştur. 2011 senesinde ise Genel Seçimlerde 3. Sıra Milletvekili Adayı olmuştur. Bir süre AK Parti İl Yürütme Kurulu üyeliği, İl Parti içi Demokrasi ve Hakem Kurulu üyeliği ve Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Keşan SKM başkanlığı yapmıştır. Ak Parti 27. Dönem Edirne 1. sıra milletvekili adayı, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Sözcüsüdür. Dr. Fatma Aksal çok iyi derecede ise İngilizce bilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz