Fatih Ürek

Fatih Ürek hayranları tarafından sıkça nereli? kaç yaşında? boyu ve kilosu gibi soruları ile merak edilmektedir. Peki ünlü sanatçı hakkında merak edilen diğer bilinmeyen detaylara hazırmısınız.

Pop müzik ve Türk Fantazi müziğinin sevilen seslerinden Fatih Ürek Türk 1966 yılında dünyaya gelmiş, burcu Koç’tur. Müzik hayatının yanı sıra bir çok dizi ve filmde oyuncu olarak yer almıştır.

1993 senesinde ilk albümü Yaktı Yaktı Beni ile müzik severlerin karşısına çıkan sanatçı, albümünü Raks Müzik etiketi ile piyasaya sürmüştür. Bu albümü ile müzik severlerden tam not almış, ikinci albümünü ise 1995 yılında Sen İki Gözümsün ismi ile çıkarmıştır. Uzun seneler bir çok ünlü mekanda sahne alan Fatih Ürek özellikle canlı sahne performansı ile eğlence mekanlarının değişilmez sanatçıları arasında yer almaktadır. 30 yılı aşkındır sahnelerin efendisi olarak sanatını icra etmektedir.

En iyi çıkışını ise 2008 yılında Sus albümü ile gerçekleştiren Fatih Ürek bu albümde seslendirdiği Sus ve Hadi Hadi şarkıları ile uzun süre tüm müzk listelerinde hit olmayı başarmıştır.

Fatih Ürek aslen nereli? doğum yeri;

Ünlü sanatçı 1966’da Erzurum‘da doğmuştur. Babası uzun yıllar Erzurum’da bir sucuk fabrikasında kasap olarak çalışmıştır. 4 kardeş olan sanatçı ailenin en büyük çocuğudur. Kardeşlerinin üçü de kız, isimleri ise Sevgi, Selvi ve Nurgül’dür. Kendisi ile gerçekleştirilen bir röportaj’da babasının iş nedeni ile Erzurum’da bulunduğu bu yüzden orada doğduğunu, aslen ise baba tarafından kökenlerinin Malatya‘ya uzandığını belirtmiştir. Henüz 1 yaşında iken ise ailesi ile birlikte Bursa’ya yerleşmiştir. Çocukluk ve gençlik yılları Bursa’da geçmiştir. Bursa Devlet Tiyatrosunda yetişmiştir.

2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan Gelinim Mutfak isimli yemek yarışma programını sunmaktadır.

2018 yılında DMC etiketi ile yayınlanan Tak Tak isimli tekli çalışması, video klibi netd müzik ile yayınlanmıştır.

Boyu, kilosu;

1.71 cm boyunda olan ünlü sanatçının kilosu ise günümüz itibariyle 75’tir. Diyabet hastası olan Ürek kilolarından kurtulamadığı ve sahnede zorluk yaşadığı için bir dönem Mide Küçültme ameliyatı olmuştur. Ardından hızla kilo vermeye başlamış 66 kiloya kadar inmiştir. Ameliyatın ardından 10 gün sonra inanılmaz bir acı hissetmiş hastaneyi gitmiş ve kaçak olduğu anlaşılmıştır. Akabinde 2 ay koma halinde kalmış, damardan beslenmiştir. Çok şükür ki sağlığına kavuştu, müzik severler ve ekran severler ile tekrar buluştu.

Cinsiyet ile ilgili açıklamaları;

Usta sanatçı 2016 yılında baba olmak istediğini belirtmiştir. Şimdiye kadar sahnedeki enerjisi nedeni ile baba olmak istemeyen Fatih Ürek, taşıyıcı annelik serbest olduğu takdirde bir oğlunun olmasının istemiş ancak ikinci röportaj’ında hem yasakmış, hem de dinimizce günah, vazgeçtim o işten diye açıklama yapmıştır.

Ayrıca Aseksül, cinsiyetsizim, libidom çok düşük artık cinsellik bana gereksiz geliyor diyerek sadece iyi bir hayat arkadaşı olması durumunda aile kurmak istediğini dile getirmiştir.

Fatih Ürek – Tak Tak

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz