Fatih Tutak

0
Fatih Tutak

Fatih Tutak 2022 yılının Ekim ayında düzenlenen Michelin Guide İstanbul’un 2023 restoranları ödül töreninin yıldız ismi olmuştur. Hakkında merak edilen sorulara cevaplar, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Tutak Kimdir?

Fatih Tutak aşçı, şef ve girişimci. Türk mutfağını füzyon mutfak tekniğiyle birleştiren isimdir. TURK FATIH TUTAK isimli restaurant’ın sahibidir.

Fatih Tutak Nereli?

Fatih Tutak doğma büyüme İstanbul’ludur. Ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Fatih Tutak Kaç Yaşında?

Fatih Tutak 38 yaşındadır. Doğum tarihi 31 Ağustos 1985, burcu ise Başak.
Fatih Tutak
Kariyeri:

Fatih Tutak uluslararası alanda tanınmış ünlü bir şef’tir. İlk profesyonel eğitimini Bolu Mengen Aşçılık Okulu’nda alan Tutak, çıraklığını yaptığı Paul Pairet ile yenilikçi mutfak kültürünü keşfetmiş, şehrin en iyi mutfaklarında çalışmıştır. Daha sonra, Pekin, Tokyo, Singapur, Kopenhag, Hong Kong ve Bangkok’taki global mutfakları öğrenmiştir.

Danimarka’nın başkenti Kopenhag’da, birçok kez San Pellegrino-Acqua Panna The World 50 Best Restaurants tarafından dünyanın en iyi restoranı seçilen Noma’da Rene Redzepi’de çalışmıştır. Ayrıca Japonya Tokyo’da, modern Japon mutfağının en ünlü temsilcisi 3 Michelin yıldızlı Nihonryori Ryugin’de Şef Seiji Yamamoto ile birlikte ve Singapur’daki ikonik Marina Bay Sands’in mutfağında da çalışmıştır.

En son mutfak direktörü olduğu The Dining Room at The House of Sathorn hem San Pellegrino-Acqua Panna The Asia’s 50 Best Restaurants 2017-2018 listesine hem de Michelin Guide 2018-2019 listesine girmiştir. 2019 senesinde Türkiyeye dönmüş ve ilk restaurantını açmıştır. TURK FATIH TUTAK isimli restaurant’ı İstanbul Şişli’de hizmet vermektedir. Restoranın müzikleri Kaan Düzarat tarafından özel olarak yapılmıştır. Ayrıca bu restaurant, CNN Travel’ın 2020’nin dünyanın en iyi 20 yeni restoranı listesinde yer almıştır. Restoranın fiyatları merak konusudur.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @fatih_tutak ‘dır.

2022 yılında Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ve Mehmet Yalçınkaya’nın jüriliğini yaptığı Masterchef yarışmasına konuk olarak katılmış, büyük ilgi görmüştür.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz