Fatih Savaş

0

Fatih Savaş Fox Tv’de ve Diyanet Tv’de sunduğu programlar ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Savaş Kimdir?

Fatih Savaş ilahiyatçı, hafız, televizyon program sunucusu. İlahiyatçı ve hafız kimliği ile bugüne kadar bir çok program hazırlamış ve sunmuştur.

2013 yılında Kanal 360’ta Ramazan Programları, 2014 yılında Tv 8 ekranlarında, 2015 yılında TRT Diyanet ve 2016 yılında Kanal D ekranlarında sahur ve iftar programları sunduğu bazı programlardır. Ayrıca Fox Tv’de sahur sohbetleri programı ve Diyanet Tv’de Gençlerle Camide isimli program ile her hafta farklı bir camide gençlerle buluşuyor.
fatih savas2
Fox Tv Sahur programın da kendisine solist Hasan Akıntaş eşsiz nağmeleri ile eşlik etmiştir. 1996 senesinde Hırvatistan’da düzenlenen Hafızlık – Kuran-ı Kerim’i güzel okuma yarışmasında ülkemizi temsil etmiş ve 1. olmuştur. Ünlü iş adamı Mustafa Koç’un cenaze namazını kıldıran isimdir.

Geçmiş yıllarda Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı camiler de imam hatip olarak görev yapmıştır. Tv8 ekranlarında bir program da Ramazan ayında vakitler ile ilgili Prof. Dr. Abdülaziz Bayındır ile ters düşmüş, Bayındır’ın vakitlerle ilgili açıklamasına itiraz etmişti.

Fatih Savaş Nereli?

Fatih Savaş Erzurum’ludur. Aslen baba tarafından Erzurum doğumlu olan Savaş, günümüz itibariyle yaşantısını ailesi ile birlikte İstanbul’da sürdürmektedir.

Fatih Savaş Kaç Yaşında?

Fatih Savaş 42 yaşındadır. Doğum tarihi 10 Eylül 1981, burcu ise başak’tır.

Fatih Savaş Evlimi? Eşi, Çocukları

Fatih Savaş hoca evlidir. Evli, Ensar isminde bir oğlu, Eslem isminde bir de kızı vardır.

Resmi instagram hesabı @fatihsavasofficial resmi twitter hesabı ise @sunuyor ‘dur.
fatih savas6

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz