Fatih Mehmet Şeker

Fatih Mehmet Şeker son dönemde İyi Parti’den istifa ettiği haberleri ile gündeme gelmiştir. Peki kimdir? kaç yaşında? aslen nereli? neden İyi Parti‘den istifa etti?

1975 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen Fatih Mehmet Şeker aslen Mersin, Erdemli İlçesi nüfusuna bağlıdır.

Marmara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe ve İlahiyat üzerine eğitimlerini tamamlamıştır. İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışmalarda bulunmuştur. Daha sonra istifa etmiş ve İyi Parti’den milletvekili adayı olmuştur.

Fatih Mehmet Şeker Siyaset hayatı;

Genel seçimlerde İstanbul 2. Bölge’den 2. sırada milletvekili adayı olan Doç. Dr. Fatih Mehmet Şeker Milletvekili olarak meclise dahil olmuştur. Ancak 2018 yılında İyi Parti’den istifa ettiği açıklanmıştır. Ardından İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, istifa etmesine eğer hiç bir gerekçe göstermeyecekse, milletvekilliği görevinden de istifa etmeli diye açıklamada bulunmuştur.

Parti’nin Genel Başkan Yardımcılığını da üstlenen Şeker, İyi Türkiye isimli kitapçığın yazarıdır. Ayrıca Türk Zihniyet Dünyası ve Hayat Felsefesi isimli bir kitabı daha bulunmaktadır. Günümüzde ise henüz istifa sebebi ve nedeni ile ilgili bir açıklama yayınlanmamıştır. Bazı haber sitelerinde Milliyetçi Hareket Partisi’ne mi geçiyor gibi sorular mevcuttur. Ancak henüz hiç bir açıklama yapılmamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz