Fatih Ertürk

Fatih Ertürk 29 yılı aşkın süredir, gazeteciliğe ve yazarlığa emek veren son dönemlerde ise hazırladığı ve sunduğu programlar ile ülkemiz adına hizmetlerini devam ettiren usta isimlerdendir. Hakkında ise merak edilen bir çok soru merak konusudur. Nereli? gazetecilik, yazarlık, sunuculuk hayatı ve bilinmeyen diğer biyografi bilgileri ile sizlerle.

20.11.1962 tarihinde aslen Hatay‘ın Antakya ilçesinde dünyaya gelmiştir. İlkokulu İstiklal İlkokulu, orta okulu Merkez Ortaokulu, Lise eğitimini ise Antakya Merkez Lisesinde tamamlamıştır.

1980 yılında Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünü kazanmış ancak, idealindeki meslek gazetecilik olduğu için okulu 2. sınıfta bırakarak Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesini kazanarak 1982 yılında buraya kayıt yaptırmıştır.

Fatih Ertürk gazetecilik hayatı;

1986 yılında Akajans haber ajansında mesleğe adım atmış ve YANKI dergisinde yazı yazmaya başlamıştır. 1987 yılında Türkiye gazetesinin kuruluşunda muhabir olarak çalışan usta gazeteci, yazar Fatih Ertürk, 1990 yılında kısa dönem askerliğini tamamlamış ve 1991 senesinde Milliyet gazetesinde çalışmaya başlamıştır. Rahmi Turan’ın çağırısı ile 1992 yılında Meydan gazetesine geçmiştir. 1994 yılında STAR televizyonu Ankara Parlamento Büro Şefi oldu. 1997 yılında genel yayın yönetmeni Ardan Zentürk döneminde STAR televizyonu Ankara Temsilciliğine getirildi.

Susurluk komisyonunda gazeteci olarak görev yapan Ertürk bu dönem de iki ayrı ödülün sahibi olmuştur. 2001 yılında ise STAR’da görevinden ayrılmıştır. 2002’de SABAH gazetesi parlamento muhabirliği görevini üstlendi. 2006 yılında SABAH’tan ayrılarak bir dönem siyaset yaşamına yön veren ULUS dergisinin yeniden yayın yaşamına geçişinde genel yayın yönetmenliğine getirilmiştir. 2012 yılında Halk TV’de görev yapmaya başlayan Fatih Ertürk, günümüzde halen Halk TV parlamento büro temsilcisi ve “Türkiye Nereye” programının hazırlayıcısı ve sunucusu olarak başarılı projelerin altına imza atmaya devam etmektedir.

Fatih Ertürk; AKP’nin kuruluş yıllarını anlatan “Türkiye Nereye”, Fetullah Gülen’in bilinmeyen yaşam öyküsünü meclis FETÖ darbe komisyonuna gelen resmi belgelerden alarak yazdığı “Sicil”, Milli Mücadele Kahramanlarından Ali Fuat Cebesoy’un yaşamını anlatan bir biyografi ve Namık Kemal’in eserleriyle ilgili bir deneme kitabı yazmıştır. Meslek yaşamı boyunca 4 kez “Gazetecilik” ödülüne layık görülmüştür.

Sürekli basın kartı taşıyan; Ankara Gazeteciler Cemiyeti, Parlamento Muhabirleri Derneği, Foto muhabirleri Derneği, Çağdaş Gazeteciler Derneği üyesi olan usta isim; evlidir ve bu evliliğinden bir evladı vardır.


5 Yorumlar

  1. yani insanları ötekileştiren a.k.p nin ALLAH belalarını versin. mal oğlu mal ak partili ş…. bana hain nankör diyecek kadar adi oğlu adidir. enflasyon, hayat pahallılığı ,işsizlik, geçim sıkıntısı, terör bu kadar yüksek iken İstanbulda ki rant akp ve MHP ye haram-zehir-zıkkım olsun. ekrem beyin de dediği gibi ona buna iftira atacaklarına aynaya dönüp kendilerine baksınlar.

  2. ayrıca 31 mart 2019 seçim sonuçlarını beğenmeyip seçimleri tekrarlattıranların ALLAH belalarını versin. İstanbul ve türkiye A.K.P M.H.P nin babasının malı değildir.

  3. neden hırsizlıklarını birilerinin yaptığı bir açıklama için türlü bahanelerle ortalığı velveleye verdiler anlamaktan zorluk çekiyorum

  4. ben aleviyim sen sunnısın öteki er meni bunlar bu ülkenin vatandaşı değilmi vatandaşsa hakları nerde vatasndaş değillerse bu ülkede işleri ne bunu anlamakta zorluk çekiyorum lütfen beni aydınlatın yoksa yatacağim akıl hastahanesinin adresini veriniz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz