Fatih Çıtlak

Fatih Çıtlak İlahiyatçı, yazar ve sunucu kimliği ile tanınmaktadır. Televizyon ekranlarında yapmış olduğu programlar ile ekran severler tarafından merak edilmektedir. Kaç yaşında? kimdir? aslen nereli? eğitimi, kitapları, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Çıtlak Kimdir?

Fatih Çıtlak sunucu, yazar, ilahiyatçı. Doğup büyüdüğü Fatih’te Fatih İmam Hatip Lisesi ardından Marmara Üniversitesi Türkoloji Bölümü’nde Arapça ve İslâmî ilimler eğitimi almıştır. İslam tarihi ve tasavvuf konularında geçmişten günümüze birçok radyo ve televizyon programı hazırlamış ve sunmuş, konuşmacı olarak sempozyum, panel ve konferanslar’da yer almıştır.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın oğlu Bilal Erdoğan’ın eşi Reyyan Uzuner’in dayısıdır. Annesi Mukaddes Çıtlak, Fatih Kız Kur’an Kursu’nda müdire olarak görev yapmıştır. Evli ve 4 çocuk babası Fatih Çıtlak daha önce TRT ekranlarında Gece Kahvesi isimli ramazan programını sunmuş, en son ise Atv’de de 3 yıl sahur programı ile televizyon ekranlarında yer almıştır.
fatih citlak5

Fatih Çıtlak Nereli?

Fatih Çıtlak İstanbul doğumludur. Ancak baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Fatih Çıtlak Kaç Yaşında?

Fatih Çıtlak 56 yaşındadır.

Pendik Yunus Emre Kültür Merkezi’nde devam eden Mesnevi sohbetleri, Cumhuriyet tarihindeki katılımı en çok ve en uzun süreli kültürel faaliyet olarak kaydedilmiştir.

Kültür Bakanlığı’na bağlı İstanbul Tarihi Türk Müziği Topluluğunda misafir sanatçı ve semazen olarak yurt içi ve yurt dışı birçok organizasyonlarında yer almıştır. Mehmet Fatih Çıtlak İstanbul Bilim Sanat Eğitim ve Kültür Derneği’nin kurucuları arasında yer almaktadır.

İstanbul Sümbül Efendi’de bulunan İş ve Kültür Derneği’nde Osmanlıca ve hat derslerine katılımda bulunmuştur. Pek çok ilmi çalışmaya katkısının yanında kurucusu olduğu Keşkül dergisinde Mehmed Fatih imzasıyla yazılarını yazmaktadır.

2021 yılında da 11 Ayın Sultanı Ramazan ayında Kanal D ekranlarında Mehmet Fatih Çıtlak’la Sahur Vakti programı’nı hazırlayıp sunmuştur. Aşkın İsimleri Esmâü’l-Hüsnâ programını TRT Radyo1 ‘de dinleyiciler ile paylaşmıştır.

Resmi instagram hesabı @fatihcitlak resmi twitter hesabı ise @mfatihcitlak ‘tır.

Esma-i Nebi (Müjdeci) Zikir Versiyonu / Fatih Çıtlak Hoca ile Zikir büyük ilgi görmüştür. İstanbul Üsküdar Bağlarbaşı ‘nda Tasavvuf Sohbetleri’ni Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapmıştır.

Fatih Çıtlak Kitapları;

2012 – Huzur Defteri
2011 – Aşkın Bir Noktası
2011 – Nur Kandili
2011 – Mesnevi Şerhi
2011 – Padişah-Cariye Kıssası
2010 – 40 Mektup
2010 – 18 Beyit – Dinle
fatih citlak4


1 Yorum

  1. Çətin ərdoğan abey hər yerdən çıkıyon maşallah da yalancı Bi dünya insana kanyon karaoğlu caminin mermerin deki kuran ın ilk harfi elif ve sonrası vav gibi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz