Fatih Çintimar

0

Fatih Çintimar Türkiye Atletizm Federasyonu Başkanı olarak çalışmalarını, hizmetlerini sürdürmektedir. Hakkında ise aslen nereli? eğitimi, çalışmaları gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1969 yılının Aralık ayında dünyaya gelen Fatih Çintimar aslen Erzurum doğumludur. 1984 yılından 2002 yılına kadar aktif olarak atletizm sporu ile uğraşmıştır. Spor kariyerine doğup büyüdüğü memleketinin, Erzurum PTT takımı ile adım atmış, kariyeri boyunca toplam 103 Türkiye Milli Formayı giymişitr.

Kros ve yol koşularında başarılı sonuçlara imza atmış, Avrasya Maratonu’nda kısa yarış (10 km), Trabzon Yarı Maratonu ve Türkiye Kros Şampiyonası gibi yarışmalarda 1. likler elde etmiştir.

Fatih Çintimar eğitim hayatı;

1996 senesinde, Atatürk Üniversitesi Beden Eğitimi Bölümü “Sporda Yönetim ve Organizasyon” dalında ihtisas yapmıştır. Yine aynı bölüm’de 2003 senesine kadar Öğretim Görevlisi olarak çalışmış, 2003 yılında Erzurum Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü olmuştur.

30 Temmuz 2011 tarihinde ise Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı seçilen Çintimar, Erzurum’daki ilk müdürlüğü görevi sırasında 2011 Universiade Kış Oyunları’nın hazırlık komitesinde yer almıştır. 6 sene boyunca, organizasyona ait tüm kademelerde yer almıştır.

2013 yılında, Mersin’deki Akdeniz Oyunları’nın genel koordinatör yardımcılığı görevini üstlenmiş, yine aynı sene Olağanüstü kongrede sporcu olarak yıllarını verdiği atletizme federasyon başkanı seçilmiştir.

Fatih Çintimar, halen Balkan Atletizm Federasyonları Birliği (ABAF) başkan yardımcılığı görevini de sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz