Fatih Çevikkollu

Fatih Çevikkollu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Fatih Çevikkollu Kimdir?

Fatih Çevikkollu oyuncu, kabare sanatçısı, komedyen, tiyatrocu. 1998 senesinde 2000 kişi içinden ilk 26 isim arasına girmiş ve Almanya Berlin’de Ernst Busch Oyunculuk Yüksekokulu’na girmeyi başarmıştır.

Yaz döneminde Almanya’nın ünlü komedyeni Atze Schröder’in RTL’deki televizyon dizisi ‘Alles Atze’de oynamaya başlamış ve tanınmıştır. 2003 yılında Almanya Televizyon ve Komedi Ödülü, 2005 yılında ise Alman Komedi Ödülünün sahibi olmuştur.
Fatih cevikkollu3 jpg
2005 yılında kendi kabare grubunu kuran Çevikkollu, No Maganda Club grubu ile sahne yapmış, 2006 yılında Solo gösterisi Fatihland sahnelenmiştir. Kısa süre içinde Prix Pantheon isimli saygın ödülü almıştır.

İlk zamanlar, DaS Tiyatrosu’nda oyuncu olarak sahne alan ünlü isim, Berlin Ernst Busch Uygulamalı Bilimler Üniversitesi ardından Düsseldorfer Schauspielhaus’dan mezun olmuştur.

2005 yılından bu yana Almanya Köln’de stand-up komedi kulübü No Maganda Club’ı sunmaya devam etmektedir. 1990’lı yıllarda hip hop grubu Shakkáh’ın bir üyesi olarak müzik yapmıştır.

Fatih Çevikkollu Nereli?

Fatih Çevikkollu Alman asıllıdır. Almanya doğumlu ancak baba tarafından Türk olan ünlü ismin aslen nereli olduğu bilgisine ulaşılamamıştır.

Fatih Çevikkollu Kaç Yaşında?

Fatih Çevikkollu 50 yaşındadır. Doğum tarihi 6 Kasım 1972, burcu akrep, doğum yeri Almanya.

Resmi instagram hesabı @fatih_cevikkollu ‘dur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz