Fahriye Evcen

Fahriye Evcen Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde Akça karakteri için kamera karşısına geçmiştir. Rol aldığı bir çok sinema ve dizi ile ekranların sevilen isimleri arasına giren güzel oyuncu hakkında ise bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fahriye Evcen Kimdir? Aslen Nereli?

4 Haziran 1986 tarihinde Almanya’nın Solingen kentinde dünyaya gelen güzel isim oyuncu olarak kariyerini sürdürmektedir. Aslen baba tarafından Samsun’un Bafra İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Annesi Hatime Hanım, babası ise Ramazan bey’dir. Babası Ramazan Evcen 2020 yılında yaşamını yitirmiştir.

Almanya’da yaşadığı dönemde özellikle çocukluk yıllarında inanılmaz zorluklarla karşı karşıya kalmıştır. Hatta o yıllarda Neo-Naziler Solingen kentinde Türklerin evlerini yakmaya başlamışlardır. Evcen ailesi ile o yıllarda korkudan ışıkları hep kapalı tutmak zorunda kalmışlardır. Tüm bu zorlu çocukluk yıllarına rağmen başarılı bir kariyerin altına imzasını atmayı başaran güzel oyuncu günümüzde bir çok başarılı sinema ve dizi projesi ile kariyerini sürdürmeyi başarmıştır.

Almanya Düsseldorf Heinrich-Heine Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde eğitim görmüştür. Eğitim döneminde iken dizi teklifleri almaya başlamış o dönem okulu dondurmuş, annesi ile birlikte İstanbul’a yerleşmiştir. Daha sonra Yaprak Dökümü dizisinde Necla karakterini canlandıran Fahriye Evcen ilk sinema deneyimini ise 2008 yapım Cennet filmi ile gerçekleştirmiştir. Yine aynı sene Aşk Tutulması filminde de başrol oynamıştır.

Almanya’da üniversite eğitimini tamamlamamış Boğaziçi Üniversitesi tarih bölümü okumuş ve mezun olmuştur.
Fahriye Evcen7

Fahriye Evcen Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Güzel oyuncu Fahriye Evcen 1.69 cm boyunda ve 35 yaşındadır. Kilosu 56, burcu ikizler, göz rengi ise kahverengi’dir. Resmi instagram hesabını @evcenf kullanıcı ismi ile kullanmaktadır. Günümüz itibariyle instagram hesabında ki takipçi sayısı ise 12,5milyon civarındadır. Yine aynı kullanıcı ismi ile bir de twitter hesabı vardır, twitter hesabında ki takipçi sayısı ise 449,6 B.

Fahriye Evcen Evlimi? Eşi Kim? Çocuğu Varmı?

Güzel oyuncu evlidir. Eşi ise ekran severlerin yakından tanıdığı ünlü oyuncu Burak Özçivit’tir. 2017 yılında Burak Özçivit ile dünyaevine giren Evcen’in bu evliliğinden 2019 doğumlu Karan Özçivit isminde bir oğlu vardır. Eşi Burak Özçivit’e baktığı zaman sadece sevgi, saf sevgi gördüğünü dile getirmiştir.

Fahriye Evcen Hakkında Kısa Bilgiler:

Karakter olarak gülmeyi çok sevdiğini bir çok şeye güldüğünü ama bir çok şeye de gözyaşı döktüğünü dile getirmiştir. Duyguları çok yoğun yaşayan bir karaktere sahiptir. Eğlenmeyi de bir o kadar iyi bildiğini ancak bunun her zaman disiplin ve saygı çerçevesinde olması gerektiğini düşünmektedir.

Kendini savunmakta zorluk yaşayan, yardıma ihtiyaç duyan birine yapılan haksızlığa asla tahammül edemeyeceğini ve hemen müdahale etme gereği duyduğunu sözlerine eklemiştir. Çok fazla detaycı bir yapıya sahip olan Fahriye Evcen, bu yapısını törpülemek istediğini belirtmiştir. Hakkında bir diğer ince husus ise önemli anlarda sağ ayağı ile adım atma takıntısı bulunmakta. Ayrıca hiç bir gücün önce sol ayakkabısını kendisine giydiremeceğini dile getirmiştir.

Sosyal sorumluluk ve farkındalık üzerine de büyük bir duyarlılığa sahiptir. @todevvakfi için açtığı kampanya ve dahası ile güzel isim duyarlılığı ile büyük takdir almıştır.
Fahriye Evcen1

Fahriye Evcen Oynadığı Sinema ve Diziler:

En son TRT1 ekranlarında yayınlanan Alparslan Büyük Selçuklu dizisinde Barış Arduç ile birlikte başrolü üstlenmiş ve Akça karakterine hayat vermiştir. Daha önce rol aldığı sinema ve diziler ise şu şekildedir.

Alparslan Büyük Selçuklu (Akça)
Ölene Kadar (Selvi)
Asla Unutma
Hasret, Songül
Cennet
Aşk Tutulması, Pınar
Yaprak Dökümü, Necla
Takiye:Allah Yolunda
Sinyora Enrica ile İtalyan Olma
Yalancı Bahar, Zeynep
Evim Sensin, Leyla
Veda
Çalıkuşu, Feride
Kurt Seyit ve Şura
Aşk Sana Benzer (Sinema – Deniz)

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz