Fahrettin Altun

1

Fahrettin Altun akademisyen ve bürokrattır. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Fahrettin Altun Kimdir?

İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü mezunu Fahrettin Altun İstanbul Medeniyet Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde öğretim üyesi’dir. 2 sene sonra Mimar Sinan Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde yüksek lisans yapmıştır.

Akademik kariyerinin devam ettiği dönem boyunca, aylık olarak yayımlanan Kriter Dergisi’nin genel yayın yönetmenliğini sürdürmüştür. Ayrıca 2017 yılında, TRT 1 kanalında yayımlanan “Enine Boyuna” ve TRT Haber’de yayımlanan “Dışa Bakış” isimli programlarda yorumcu olarak yer almıştır.

Doç. Dr. Fahrettin Altun SETA İstanbul’un Genel Koordinatörü aynı zamanda İbn Haldun Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

25 Temmuz 2018 tarihinden günümüze kadar, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı olarak görevine etmiş ve etmektedir.

Fahrettin Altun Nereli?

Fahrettin Altun Almanya Stutgart Aalen doğumludur. Baba tarafından ise aslen Artvin’lidir. Resmi twitter hesabından memleketi Artvin ile ilgili 7 Mart 2021 tarihinde şu paylaşımı gerçekleştirmiştir. “Yeşiline, suyuna, havasına ve insanına her daim ayrı bir muhabbet beslediğim, hep özlemle andığım, güzelliğiyle cennetten bir köşeyi andıran memleketim, ata toprağım Artvin’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyorum.”

Fatmanur Hanım ile evli ve bu evliliğinden 3 erkek, bir de kız çocuğu vardır.
fahrettin altun1

1 Yorum

  1. Fahrettin (FAHREDDİN) bey birçok oturumu ve sizleri izledim. Allah müslümanların yardımcısı olsun. Hepimizin sorumluluğu var. Yönetenler eliyle düzeltecek, sizin gibi söyleyecek sözü olanlar yazılarıyla beyanatlarıyla düzeltecek, bizim gibi avam halk dualarıyla ALLAHA yakarışlarıyla katılmamız lazım.”…Kim bu güruhla eliyle … diliyle … kalbiyle mücahede ederse mü’ mindir. Bunun gerisine, artık zerre miktar iman yoktur.” hadisi ve emir bi’l-ma’rûf nehiy ani’l-münker bize böyle öğretiyor. ŞU AMERİKA MÜTTEFİKLİĞİNİ DOĞRU YAPSI BÜTÜN NATO ÜYELERİ SÖZÜNÜN ARKASINDA OLSUN . BUNU DİLLENDİRMENİZ LAZIM. 37b. Hiçbir kimse müttefiklerine karşı suç işleyemez; mazluma muhakkak yardım edilecektir. medine andlaşması MADDESİ.
    HÜSEYİN DÖNMEZ.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz