Fadime Özkan

1971 doğumlu gazeteci, yazar Fadime Özkan altı kardeştir. İlköğretim ve Ortaokulun ardından Liseyi İmam Hatip lisesinde doğup büyüdüğü, aslen memleketi olan Eskişehir’de tamamlamıştır.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Fadime Özkan aynı üniversitede yüksek lisans yapmış, 1997 yılında ise master derecesini almıştır.

Kanal 7 televizyonunda iş hayatına atılan Fadime Özkan yapımcı ve yönetmen olarak çalışmış, 3 sene haber, medya ve kültür sanat programları hazırlamıştır.

1999 senesinde Yeni Şafak’ta siyasi gündem röportajları ile mesleğine devam etmiş ardından Star Gazetesine geçiş yapmıştır. İmam Hatip’te okuduğu dönemden itibaren 17 yıl tesettürlü olarak yaşamını sürdürmüştür. 2000 senesinde kendi isteği ile açılmış, başörtüsü sorununu ele alan Yemenimde Hare Var isimli bir kitaba imzasını atmıştır.

Fadime Özkan 2006 senesinden beri Star Gazetesinde çalışmalarını sürdürmektedir. Ayrıca Kral Şeffaf, Dil Yarası – Kürt Meselesini Konuşmak, Deneme Bir İki ve Kadın Oradaydı isimli eserlerin altına imzasını atmıştır.

2017 yılında üniversite döneminden beri hep hayalini kurduğu koruyucu ailelik fikrini hayata geçirmiş ve 2.5 yaşında bir kız çocuğuna anne olmuştur.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz