Ezgi Şenler

0

Ezgi Şenler hakkında merak edilen oyunculuk kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 doğumlu başarılı oyuncu 3 yaşında bale eğitimi almaya başlamıştır. Ezgi Şenler’in halaları balerin, kuzenleri çellist ve kemancıdır. Sanatçı bir aileye mensup, annesi ev hanımı babası ise muhasebecidir. Baba tarafının yarısı Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nda yer almaktadır.

12 yaşında konservatuvara girmiş, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Modern Dans Bölümünde eğitimini sürdürmüştür. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarıdır. Boyu 1.68 cm, kilosu 55, burcu ise kova’dır.

En sevdiği yemek patlıcan’dır. Patlıcanın içerisinde olduğu tüm yemekleri sevdiğini belirten Şenler, profesyonel olarak çalıştığı ilk kazancına telefon almış geri kalanını ise ailesine vermiştir.

Oynadığı diziler haricinde sıkı bir ekran sever olduğunu belirten güzel oyuncu, dans temalı filmleri sürekli izlediğini dile getirmiştir. Özellikle Cate Blanchett’in oynadığı filmleri kaçırmadığını defalarca izleyebileceğini ayrıca filmlerinden Elizabeth favorileri arasındadır. Diğer bir yandan defalarca izleyebileceği filmler arasında Coco Chanel & Igor Stravinsky yer almaktadır.

Sağ yüzük parmağında Aşk Love, Sol bileğinde Çapa, sağ omzunda ise kelebek, anne ve babasının ise baş harflerini bulunduğu dövmeleri vardır.

Ezgi Şenler oynadığı diziler;

2016 – 2017 – Bodrum Masalı (Aslı)
2018 – Nefes Nefese (Mercan)
2020 – Çatı Katı Aşk (Ayşen)

Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan güzel oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 363bin civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz