Ezgi Kosa

Ezgi Kosa seslendirdiği şarkılar ile kulakların pasını silmeye devam ediyor. Genç müzisyen hakkında merak edilen müzik kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Ezgi Kosa Kimdir?

Ezgi Kosa müzisyen, şarkıcı ve vokalist olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hayat Kavgası, Give It To Me, Kum Gibi, Ay ve daha bir çok şarkı ile gönüllerde taht kurmuştur. Özellikle ekran severler tarafından büyük bir ilgi ile izlenen Doğduğun Ev Kaderindir dizi müziklerinde yer alan şarkısı ile dikkatleri üzerine çekmiştir.

Ezgi Kosa Nereli?

Ezgi Kosa İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Ancak Ankara’da büyümüş, Lise dönemi öncesinde ise tekrar ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmıştır. Maalesef doğum tarihi ve kaç yaşında olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Ailesinde müzik seven ve icra eden bir çok kişinin olduğunu dile getirmiştir. Bunun da etkisi altında büyüyen başarılı isim, Lise eğitim döneminde müzik grupları ile konserler vermeye başlamıştır. İlk konserinde sahne aldıktan sonra müzik serüveni başlamış, ilerleyen yıllarda müzik kariyerini profesyonel olarak sürdürmeye karar vermiştirr.

Ezgi Kosa Eğitimi, Ne Mezunu?

Ezgi Kosa Haliç Üniversitesi Opera Bölümü’nden mezun olmuştur. Hollanda’da yayımladığı Give It to Me isimli parçası ile hem yurt dışında hem de Türkiye’de dikkatleri üzerine çekmiştir.

Daha önce Okan Bayülgen’in sunduğu Dada eğlence programında ve ayrıca Uykusuzlar Kulübü adlı programda da vokal olarak şarkılar seslendirmiştir.

Başarılı isim, Mozart ve Schubert’i çok sevdiğini belirtmiştir. Bestecilerin sevdiği aryalarını ve liedlerini kaydetmek gibi bir hayali vardır. Bu hayalini bir gün bir konserinde gerçekleştirebileceğini sözlerine eklemiştir.

Genellikle günümüz itibariyle kendi bestelerine yoğunlaşan genç sanatçı, Söz ve müziği kendisine ait olan Kum isimli şarkısı ile de büyük beğeni toplamıştır.

İlyas Yalçıntaş ile birlikte Adım Adım isimli şarkıyı seslendirmiş, video klip çalışması Youtube sitesinde yayınlanmıştır. İlyas Yalçıntaş ile Dmc aracılığıyla bir araya gelmiştir. Adım Adım isimli şarkı 27 Ağu 2021 tarihinde, Alfa7 & DMC etiketiyle yayınlanmış, tekli çalışma, video klibiyle netd müzik’te yer almıştır.

Batuhan Kocaoğlu ile birlikte Ay, Cem Adrian ile birlikte ise Gönül isimli şarkıları seslendirmiştir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @ezgikosa ‘dır.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz