Ezgi Ayçe

Son dönemlerin en iyi seslerinden olan Ezgi Ayçe İzmir’de dünyaya gelmiştir. Üniversite dönemine kadar yaşantısını İzmir Akçakoca’da sürdürmüştür. İlköğretim eğitiminden Üniversite dönenime kadar okulları korolarında şarkılar seslendirmiş ve dans etmiştir. Lise döneminde babası tarafından kurulan lise orkestrasında bas gitar çalmış, şarkı söylemiştir.

Lise döneminde öğretmenlerinin Fen ve Dil üzerine başarısı fark etmesi ile hayalindeki müzik bölümü eğitimi yerine İstanbul Üniversitesi Orman Fakültesi’nden, Peyzaj yüksek mimarı olarak eğitimini tamamlamıştır. Ezgi Ayçe yine üniversite döneminde bir çok gruptan teklif almış ancak dahil olmamıştır. 2007 ve 2008 yıllarında Avrupa Korosunda korist olarak yer almış, 2010’da ise Boğaziçi Caz Korosu kadrosuna dahil olmuştur. Bu koro ile bir sene içinde rekor sayıda konser vermiştir.

2011 yılının Temmuz ayında Avusturya’da, Dünya Koro Şampiyonası’nda 2 kategoride kazanılan Dünya Şampiyonluğu’nu tatmıştır. Aynı ekip ile 2012 yılının yaz aylarında Macaristan, Amerika ve İtalya’da düzenlenmiş olan festival ve yarışmalarda dereceler kazanmış, 150’den fazla konser ve sahnede yer almıştır.

Ezgi Ayçe ses sanatçılığının yanı sıra bir çok sanatçıya ve albümlerine sözü ve müziği destek veren sanatçı olarak müzik dünyasında yer almaktadır.

2018 yılında söz ve müziği yine kendisine ait olan Enbe Orkestrası’nın çıkış parçası Yarım Sevda’yı müzik severler ile paylaşmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz