Eyyüp Kadir İnan

Eyyüp Kadir İnan Adalet ve Kalkınma Partisi İzmir Milletvekili adayı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eyyüp Kadir İnan Kimdir

Eyyüp Kadir İnan iş insanı, girişimci, siyasetçi. AK Parti İzmir Milletvekili adayı. Gediz Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler üzerine Yüksek Lisans eğitimine devam etmiştir.

Eyyüp Kadir İnan Nereli?

Eyyüp Kadir İnan aslen Şanlıurfa Siverek nüfusuna kayıtlıdır. Baba tarafından Siverek, doğma büyüme ise İzmir Konak’lıdır.

Kendisine ait olan Dijital dönüşüm sektöründe faaliyet gösteren firma bünyesinde çalışmalarını sürdürmektedir.

2010 ve 2011 yılları arasında İzmir İl Gençlik Kolları Yönetim Kurulu Üyeliği ile birlikte siyasette yer almaya başlamıştır. 2011 ve 2015 yılları arasında İzmir İl Gençlik Kolları Üniversiteler ve akabinde Seçim İşleri’nden sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

2015 ve 2018 yılları arasında Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK Üyeliği görevinde yer almıştır. Ayrıca Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Milletvekili Danışmanı olarak görev yapmıştır.

2018 senesinde, İzmir İl Gençlik Kolları Başkanlığı’na seçilmiştir. 15 Mart 2021 tarihinde düzenlenen 6. Olağan Genel Merkez Gençlik Kolları Kongresi’nde Gençlik Kolları Genel Başkanı olarak seçilen isim olmuştur. 2023 yılında ise AK Parti İzmir Milletvekili adayı olmuştur.

Resmi instagram hesabı @eyupkadirinan resmi twitter hesabı ise @eyupkadirinan ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz