Eylül Öztürk

0

Eylül Öztürk son dönemde 4 Kadın Zamanı programın sunucu olarak yer almış ve televizyon dünyasında merak edilen isimler arasına dahil olmuştur. Peki kimdir? Eylül Öztürk ne zaman evlendi? tüm soruların cevappları.

Sosyal medya dünyasından televizyon dünyasına sıkı bir geçiş yapan Eylül Öztürk 2018 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan 4 Kadın Zamanı isimli program’da Seda Akgül, Derya Tuna ve Hande Ataizi ile birlikte ekran karşısına geçmiştir.

Özellikle vine ile sosyal medya’da büyük yankı uyandıran Eylül Öztürk 2017 yılında gerçekleştirilen İstanbul Aydın Üniversitesi İletişim Ödüllerinde yılın en başarılı sosyal medya fenomeni ödülünün sahibi olmuştur. Vine dünyasında Memeli Mestan ismi ile tanınmıştır.


Kaç yaşında? aslen nereli? nerede doğdu gibi sorular ise ardı arkası kesilmeyen sorular arasında yer almaktadır.

Eylül Öztürk Aslen Nereli? Ailesi, mezuniyeti, kısaca hayatı;

Eylül Öztürk aslen 1986 yılında Balıkesir’de dünyaya gelmiş, İkizler burcudur.

Annesi öğretmenlik yapan Eylül Öztürk ilköğretimi Gölcük ve İstanbul’da tamamlamış ardından annesinin Belçika’ya öğretmen olarak gönderilmesi ile Ortaokul tahsilini Belçika’da tamamlamıştır.

Yurt dışında yaşadığı dönemde Fransızca, Flemenkçe ve İngilizce öğrenmiş, ayrıca yine Belçika’da yerel bir tiyatro grubunun seçmelerine katılmıştır. 5 sene grup ile birlikte farklı oyunlarda roller almıştır.

Eğitim Hayatı ve kariyeri;

Türkiye’ye dönüşünün ardından İstanbul Adnan Menderes Anadolu Lisesi’ni kazanmış ancak yabancı dil bölümünün açılmaması sebebi ile geçici olarak Yeşilköy Anadolu Lisesi’ne geçiş yapmıştır. Lise hayatı boyunca okulun müzik gruplarında solist olarak yer almıştır.

Ardından İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili Ve Edebiyatı bölümünü kazanmıştır. Üniversite döneminde müzik ve oyunculuğuda birlikte sürdürmüş, bir çok grupta solist olarak çalışmış ve sahne almıştır. Yine aynı dönemde bir yerel kanalda sunuculuk yapmış, dizi ve kliplerde bulunmuştur.

İlginizi Çekebilir :   Yağmur Çokgenç

Bir dönem uçak’ta hostes olarak ta çalışan Eylül Öztürk, dünya çapında geçerli olan sertifikalar almış, eğitimlere katılmış ve özel şirketlerde çalışmıştır.


Özellikle sosyal medya üzerinden ürettiği içerikler için, izlenmek için özel olarak içerik ürettiğini belirtmiştir. Fenomen denilen kesimin ise takipçisi çok olan ancak hiç bir vasfı olmayan kimseler olduğunu aktarmıştır.

Birbirinden farklı bir çok kabiliyete sahip olan Eylül Öztürk, Radyo jingle’ları ve reklam müzikleri seslendirmiştir. 2014 senesinde Knorr Çabuk Çorba’nın sosyal medya ve televizyon reklamlarının yüzü olmuştur.

2018 yılında Kanal D’de yayınlanan 4 Kadın Zamanı programının sunucuları arasında yer almak ve televizyon dünyasındaki kariyerini sürdürmektedir. Beyaz Show (Skeçler), Tipsizler (Konuk oyuncu), Knorr reklam çalışması (Başrol), Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek (Başrol), Kim O (Konuk Oyuncu) ve Benzemez Kimse Sana (Yarışmacı) olarak yer almıştır. Ayrıca Beyaz Show ve 3 Adam programlarına konuk olarak katılmıştır.

Oyunculuk kariyerinede sahip olan Eylül Öztürk 2014 yılında Azem : Cin Karası, Tut Sözünü, 2015 yılında Yusuf Yusuf ve Bizim Küçük Günahlarımız adlı sinema filmlerinde rol almıştır.

2017 yılında Barış Kenan Özkan (@kemanikasound) ile evlenmiştir. 4 Kadın Zamanı programında hamile olduğunu açıklamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz