Eylül Öztürk

0
Eylül Öztürk Özkan

Eylül Öztürk hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eylül Öztürk Özkan Kimdir?

Eylül Öztürk Özkan 4 Haziran 1986 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Ailesinin yurt dışında görev yapması sebebiyle uzun yıllar yurtdışında yaşadı. Flemenkçe, İngilizce ve Fransızca öğrendi. Bu sırada da Belçika’da uluslararası bir tiyatro grubunun seçmelerine katıldı ve 5 yıl boyunca bu grupla beraber çeşitli oyunlarda ve yabancı müzikallerde rol aldı.

İstanbul Üniversitesi Yunan Dili ve Edebiyatı’ndan sonra, Türkiye’de üniversite hayatına Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları bölümünde devam eden oyuncu, 2015 yılında yayınlanmaya başlayan “Benzemez Kimse Sana” yarışma programı ile büyük bir ivme yakaladı.

Eylül Öztürk Evlimi? Eşi Kim?

Eylül Öztürk 2017 yılında iş insanı Barış Kenan Özkan ile evlendi, bu evliliğinden Alex ve Alice adında 2 çocuğu dünyaya geldi.

2018 yılında ”4 Kadın Zamanı” programının dört sunucusundan biri olan Eylül Öztürk, 2019 yılında ise “Eylül Öztürk ile Hey Anne” programının sunuculuğunu yapmıştır.

Yetersiz Bakiye tiyatro oyunu ile Türkiye’nin en çok oynanan yapımlarından birinin kadrosunda Ayferay karakteri ile 400ün üzerinde oyunda sahne alarak hem Türkiye hem de Avrupa’da turneler yaptı. Bu oyun kendisine Avrupa’nın en başarılı Türk Kadın Tiyatro Sanatçısı ödülünü getirdi.

Eylül Öztürk Özkan, bir yandan Trt ekranlarında Mükemmel Eşleşme dizisinde oyunculuk kariyerine devam ederken diğer yandan da ”Fit&Alive” markası başta olmak üzere “Eylül Öztürk Nail Spa” güzellik merkezlerinin ve bu sektörde bir çok kadına istihdam sağlayan “Eylül Öztürk Akademi” nin sahibi olarak iş kadını kimliği ile kariyerine devam etmektedir.

Daha önce rol aldığı projeler:

2015 – Yusuf Yusuf (Neriman karakteri) (Sinema Filmi)
2014 – Tut Sözünü (Sinema Filmi)
2014 – Azem: Cin Karası (Başrol Sinema Filmi)
Beyaz Show (Skeçler)
Tipsizler (Konuk oyuncu)
Knorr reklam yüzü (Başrol)
Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek (Tiyatro oyunu)
Kim O (Konuk Oyuncu)
Benzemez Kimse Sana (Yarışmacı)
Yetersiz Bakiye (tiyatro oyunu Ayferay karakteri)
Tehlikeli İlişkiler (tiyatro oyunu)
Çirkin Şansı (sinema filmi başrol)
4 Kadın (gündüz kuşağı programı sunucusu)
Hey Anne! (Program sunucusu)
41 kere maşallah (falcı karakteri sinema filmi)
Şimdi Onlar Düşünsün (dizi hizmetçi karakteri)
Aşk yeniden (zeynep karakteri dizi)
Aşk nerede (sinema filmi yardımcı başrol)
Mükemmel Eşleşme ( Irmak karakteri dizi)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz