Eylem Tanrıver

Eylem Tanrıver hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol almıştır? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1973 yılının Kasım ayında dünyaya gelen Eylem Tanrıver aslen Mersin doğumlu, Akrep burcudur. İzmir’de yetişmiştir. 1997 yılında 9 Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinden mezun olmuştur. Çağdaş Toplumlarda Kadının Cinsel Yalnızlığı ve İki Model Oyun: ‘Dört Mevsim’ ve ‘İki Yalnız Kadın’” başlıklı lisans tezi ile eğitimini tamamlamıştır.

Mezun olduğu sene İzmit Şehir Tiyatrosu tarafından açılan sınavı kazanmış ve kadrolu oyuncu olarak göreve başlamıştır. Günümüzde ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na geçmiştir.

2016 yılında Kaçın Kurası isimli dizinin oyuncu kadrosunda yer alış ve Kiraz karakterini canlandırmıştır. En son 2019 yılında ise ATV ekranlarında yayınlanan Hercai dizisinde rol alan Eylem Tanrıver dizide Keriman karakterini canlandırmaktadır.

Ayrıca Trileçe, Değirmen Firak ve Seni Seven Ölsün isimli sinema filmlerinde rol almıştır. Bir çok tiyatro oyununda sahne alan başarılı isim sadece oyuncu olmadığını, tiyatro dışında kendi repertuvarını oluşturup şarkı’da söylediğini belirtmiştir.

Uzun yıllardır yaşantısını Kocaeli’de sürdürmektedir, Can isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz