Eylem Aktaş

1

Eylem Aktaş hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, hayatı ve biyografisi.

1980 yılında aslen Batman’da dünyaya gelen Eylem Aktaş, ilköğretim ve ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketinde tamamlamıştır. Henüz daha ilköğrenim döneminde iken müziğe olan ilgisi ve kendisine özgü sesi fark edilmiştir. İlerleyen dönemlerde ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmış ve Lise ile Üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.


Pera Güzel Sanatlar Lisesi Şan Bölümü’nü bitirmiştir. Lise döneminde çeşitli konserlere çıkmış ve sesini duyurmayı başarmıştır. Lise’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölümü’nden mezun olmuştur. İTÜ’de 5 yıl eğitim almış, o yıllar içerisinde bir çok konsere çıkmış, Türkçe ve Kürtçe birçok albüme vokal olarak katkıda bulunmuştur.

Üniversite’den mezun olduktan iki sene sonra 2006 yılında Hatırla Sevgili dizisi ile sesini duyuran Eylem Aktaş, akabinde bir çok projeden teklif almıştır. Hatırla Sevgili dizisinin jenerik müziği olan hatırla sevgiliyi seslendirmiş, hem müzik severler hem de ekran severler tarafından tam not almıştır. Bugüne kadar, Kurşun Yarası, Adını Feriha Koydum, Ihlamurlar Altında, Yersiz Yurtsuz, Yemin, Gece Sesleri, Kasaba, Bu Kalp Seni Unutur mu, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Bir Çocuk Sevdim, Asi ve Gönülçelen gibi projelere sesi ile renk katmıştır. Diğer bir yandan, vokal, seslendirme ve besteleri ile tüm Türkiye’nin büyük beğenisini kazanmıştır.

Dizilerin yanı sıra, Unutulmayanlar, Dilberin 8 Günü, Sonsuz, Kayıp Özgürlük ve Acı gibi sinema filmlerinde de yer almıştır.

Hatırla Sevgili dizisi sezon finaline girerken HATIRLA SEVGİLİ adlı soundrack albümü çıktı. Tirajı beklenenin çok üstünde oldu ve 15 günde 50 Bin gibi ciddi bir satış rakamına ulaştı. Albümde Hatırla Sevgili(jenerik) Zor Yıllar Gece ve Rüzgar ile Dalgakıran şarkılarını seslendiren isim olmuştur.

İlginizi Çekebilir :   Adnan Şenses

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz