KimNereli.net

Eylem Aktaş

Eylem Aktaş Kimdir?

Eylem Aktaş
Gerçek adı: Eylem Aktaş
Doğum Tarihi: 01/01/1980 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Oğlak
Meslek: Besteci Şarkıcı Seslendirme Sanatçısı
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: Batman

Eylem Aktaş Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Eylem Aktaş hakkında merak edilen soruların cevapları. Kaç yaşında? aslen nereli? müzik kariyeri, hayatı ve biyografisi.

1980 yılında aslen Batman’da dünyaya gelen Eylem Aktaş, ilköğretim ve ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü memleketinde tamamlamıştır. Henüz daha ilköğrenim döneminde iken müziğe olan ilgisi ve kendisine özgü sesi fark edilmiştir. İlerleyen dönemlerde ailesi ile birlikte İstanbul’a taşınmış ve Lise ile Üniversite eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır.


Pera Güzel Sanatlar Lisesi Şan Bölümü’nü bitirmiştir. Lise döneminde çeşitli konserlere çıkmış ve sesini duyurmayı başarmıştır. Lise’nin ardından İstanbul Teknik Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı, Ses Eğitimi Türk Halk Müziği bölümü’nden mezun olmuştur. İTÜ’de 5 yıl eğitim almış, o yıllar içerisinde bir çok konsere çıkmış, Türkçe ve Kürtçe birçok albüme vokal olarak katkıda bulunmuştur.

Üniversite’den mezun olduktan iki sene sonra 2006 yılında Hatırla Sevgili dizisi ile sesini duyuran Eylem Aktaş, akabinde bir çok projeden teklif almıştır. Hatırla Sevgili dizisinin jenerik müziği olan hatırla sevgiliyi seslendirmiş, hem müzik severler hem de ekran severler tarafından tam not almıştır. Bugüne kadar, Kurşun Yarası, Adını Feriha Koydum, Ihlamurlar Altında, Yersiz Yurtsuz, Yemin, Gece Sesleri, Kasaba, Bu Kalp Seni Unutur mu, Öyle Bir Geçer Zaman ki, Bir Çocuk Sevdim, Asi ve Gönülçelen gibi projelere sesi ile renk katmıştır. Diğer bir yandan, vokal, seslendirme ve besteleri ile tüm Türkiye’nin büyük beğenisini kazanmıştır.

Dizilerin yanı sıra, Unutulmayanlar, Dilberin 8 Günü, Sonsuz, Kayıp Özgürlük ve Acı gibi sinema filmlerinde de yer almıştır.

Hatırla Sevgili dizisi sezon finaline girerken HATIRLA SEVGİLİ adlı soundrack albümü çıktı. Tirajı beklenenin çok üstünde oldu ve 15 günde 50 Bin gibi ciddi bir satış rakamına ulaştı. Albümde Hatırla Sevgili(jenerik) Zor Yıllar Gece ve Rüzgar ile Dalgakıran şarkılarını seslendiren isim olmuştur.

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Hatice Altuner 28 Ağustos 2019

    Sıcacık, ruha işleyen, pürüzsüz bir ses; mükemmel bir yorum. Kutlarım.

Eylem Aktaş
Gerçek adı: Eylem Aktaş
Doğum Tarihi: 01/01/1980 (40 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Burç: Oğlak
Meslek: Besteci Şarkıcı Seslendirme Sanatçısı
Mezuniyet: İstanbul Teknik Üniversitesi
Doğum yeri: Batman
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

494.952 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

484.529 kez okundu

3.

Beren Saat

423.232 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

394.086 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.365 kez okundu

6.

Tarkan

258.552 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.819 kez okundu

8.

Emre Mor

215.124 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

214.103 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.411 kez okundu