Evrim Keklik

Evrim Keklik hakkında merak edilenler. Kaç yaşında? doğum yeri, doğum tarihi, eğitimi, kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Evrim Keklik, Gazi Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi mezunudur. Sualtı Hokeyi ve Voleybol kariyerine sahiptir. Baba tarafından aslen Çankırı’lıdır.

İlköğretim 1. sınıfta iken Fenerbahçe Spor Kulübü bünyesinde voleybola başlamış, 10 sene kadar devam etmiştir. Ardından Galatasary voleybol takımına transfer olmuş 1 sene sonra ise Konya Ereğli Belediyesi voleybol takımına transferi gerçekleşmiştir. O dönemde omzundan yaşadığı sakatlık sonrası tedavisi çok uzun sürmüş, bu nedenle voleybol kariyerine ara vermek zorunda kalmıştır. Yine o yıllarda Ankara Gazi Üniversitesi Besyo bölümünde eğitimini sürdüren Evrim Keklik üniversite de iken 4 sene yüzmüş ve 3. kademe yüzme antrenörü olarak mezun olmuştur. Üniversite eğitimi 7 yıl sürmüş, 2017 senesinde ailesinin yanına İstanbul’a dönmüştür.


Voleybol oynadığı yıllarda güzelliği ve sempatikliği ile de dikkatleri üzerine çeken Keklik, Turkcell ve Alpella’nın çekmiş olduğu reklam filmlerinde yer almıştır. Ayrıca 2018 yılında Kim Milyoner Olmak ister yarışmasında da yer almış, yarışmadan 30 Bin TL ödül ile ayrılmıştır. Elendiği soru Shaquille O’Neal, NBA’de normal sezon, play-off ve All-Star maçlarında denediği toplam 24 üçlük atışından kaçını sayıya çevirmiştir? Bu soruya 24 cevabını vermiş, ancak doğru cevap 1’dir.

Birçok çeşitli reklam teklifi aldığı öğrenilen Evrim Keklik’in voleybolu her zaman ilk planda tuttuğu için gelen tekliflerin bir kısmını geri çevirdiği öğrenildi.

Ardından sualtı hokeyi sporu ile ilgilenmeye başlayan Keklik, günümüzde de Sualtı Hokeyi’nin yanı sıra bir spor kulübü bünyesinde yüzme antrenörü olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Maalesef boyu ve kilosu gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. 2020 yılında ise Tv8 ekranlarında yayınlanan Acun Ilıcalı‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2020 yarışmasına dahil olmuştur. Survivor Gönüllüler takımında yer almaktadır. Yarışma için iddialı konuşan başarılı sporcunun sloganı ise, İnsanın asıl karakteri eline güç geçtiğinde ortaya çıkar….

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz