Evrim Akın

Evrim Akın hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? hangi sinema ve dizilerde rol aldı? kısaca oyunculuk, sunuculuk kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

12 Haziran 1979 doğumlu sunucu, programcı, oyuncu Evrim Akın ünlü Şair Gülten Akın’ında akrabasıdır. Annesi Elif Akın, babası ise Mustafa Süngü’dür. 17 yaşında babasını yitiren oyuncu İzmir’de Konak Belediye Tiyatrosu’nda kursiyer olarak yer almış ve ardından Müjdat Gezen Sanat Okulu’na girmiştir. Burcu İkizler, boyu 1.60 cm, kilosu ise 49’dur.

Eltiler dizisinde Fitnat karakteri ile ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştiren Evrim Akın Avrupa Yakası’nda Selin Yerebakan karakteri ile Ohaa falan oldum yani, kal geldi yaa replikleri ile bir anda tüm gözleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Bez Bebek dizisinde Nana, Atv kanalında Alemin Kıralı adlı dizide Jülide karakterlerine hayat veren Evrim Akın bu sıralar Show Tv’de Ev kuşu adlı tv programını sunmaya devam etmektedir. Ayrıca aynı kanalda yine sunucu olarak Çocuktan Al Haberi isimli programı sunmaktadır.


Aslen nereli olduğu ile ilgili şu şekilde açıklama yapmıştır; ‘Angaralıyım’. Rengarenk bir gecekondu mahallesinde büyüdüm. Babam Arnavut, annem Kürt. Babaannem Çankaya’da otururdu. Anneannem aşağı Ankara’da, Tuzluçayır’da. Çankaya’ya gidiyorsun bambaşka bir kimliğin oluyor, bu tarafa geliyorsun yer sofrasında yiyorsun. Annesi Elif Hanım, babası ise Mustafa Süngü Akın’dır. Selçuk isminde bir erkek kardeşi vardır.

2019 senesinde Show Tv ekranlarında yayınlanan başarılı program Güldür Güldür ekibine katılan isimlerden olmuştur.

Bekar olan güzel isim hakkında en fazla merak edilen konulardan bir tanesi ise sevgilisi var mı? varsa kim? Sosyal medya ve magazin dünyasında da sık sık yer alan haberlere göre ünlü ismin başarılı yazar Aşkım Kapışmak ile mutlu birlikteliği sürmektedir.

Evrim Akın oynadığı diziler;

1997 – Eltiler (Hande)
2000 – İmparator (Çiçek)
2001 – Nisan Yağmuru (Kiraz)
2002 – Canım Kocacığım (Lara)
2003 – Analık
2003 – Estağfurullah Yokuşu (Gümüş)
2004 – Avrupa Yakası (Selin Yerebakan)
2007 – Bez Bebek (Bez Bebek Nana)
2011 – Alemin Kıralı (Jülide)
2013 – BKM Güldür Güldür (Özge)

Rol aldığı sinema filmleri;

1999 – Kimsecikler (Ayşegül)
2003 – Şizofren Aşk (Zeynep Gülfer)
2005 – Şaşkın (Zeynep)
2006 – Memleket Hikayeleri – Ana Beni Eversene (Handan Karadağ)
2015 – Köstebekgiler : Periil Orman (Şehnaz Şıkır)

Ünlü ismin 2019 yılı itibariyle resmi sosyal medya hesaplarından İnstagram hesabında ki takipçi sayısı 427’bin civarındadır.

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz