Evren Özalkuş

Evren Özalkuş Tele1 Tv Ana Haber Hafta arası programını sunmaktadır. Ekran severler tarafından hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Evren Özalkuş Kimdir?

Evren Özalkuş haber spikeri ve sunucu olarak uzun yıllardır çalışmalarını sürdürmektedir. 3 kardeştir. 1974 yılının Mart ayında İstanbul’da dünyaya gelmiştir.

İlkokul, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü İstanbul’da tamamlamıştır. Üniversite eğitim hayatını ise, Turizm ve Otelcilik Bölümü üzerine tamamlayan başarılı sunucu, televizyonculuk kariyeri öncesinde, Kuşdili Eğitim Merkezi bünyesinde eğitim almıştır.

1992 senesinde ilk olarak HBB Televizyon kanalı ile televizyon kariyerine adım atmıştır. Ardından, Kanal 6, Star, Skyturk, Cnnturk, Bugün TV ve TELE 1 gibi ulusal televizyon kanallarında çalışmıştır. Günümüzde de Tele1 Tv ekranlarında Ana Haber Bültenini sunmaktadır.

20 senelik televizyon hayatı kariyeri neticesinde, Dialog İletişim Akademisi’nde öğrencilere sunuculuk ve diksiyon dersleri vermiştir. Ana Haber Bülteninin yanı sıra, Gün Bitiyor isimli programıda hazırlayıp sunmaktadır.

Evren Özalkuş Boyu, Kaç Yaşında?

Evren Özalkuş 48 yaşında ve 1.65 boyundadır. Kilosu 56, burcu ise koç’tur. Hayvansever kimliği ile de tanınan deneyimli sunucu bekardır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @evrenozalkus ‘dur. Yine aynı kullanıcı ismi ile aktif olarak twitter hesabını da kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz