Evren Balta

0

Evren Balta Özyeğin Üniversitesi Öğretim Üyesi, Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Evren Balta Kimdir?

Evren Balta Paler İstanbul Hüsnü Özyeğin Üniversitesi’nde öğretim üyesi. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezunudur. ODTÜ’de Sosyoloji Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır. Ayrıca Columbia Üniversitesi School of International and Public Affairs bölümünde ikinci bir yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır.

2007 yılında Doktorasını CUNY- The Graduate “Rusya ve Türkiye’de Devlet Kapasitesi ve İç Çatışma” başlıklı doktora tezi ile siyaset bilimi alanında yapmıştır. Makaleleri uluslararası ve ulusal dergilerde yayımlanmıştır. Türkiye’de Devlet, Ordu ve Güvenlik Siyaseti, Tedirginlik Çağı gibi kitapları vardır.

Araştırmaları Fulbright, Mellon Vakfı, Social Science Research Council, American Association for University Women ve TÜBİTAK tarafından desteklenmiştir.

Institute for Human Sciences Küresel Diyalogda Rusya Programı’nda araştırmacı ve New York Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Programı’nda Fulbright desteği ile misafir öğretim üyesi olarak bulunmuştur.

Evren Balta Nereli?

Evren Balta baba tarafından aslen Artvin’lidir. Bu sorunun cevabını Benim babam Artvin’den annem Kayseri’den göç etmiş, İki benzemez. İki ili de çok az görmüş, ama iki farklı kültürü de deneyimleyerek büyümüştür. Ankara’da, İzmir’de, New York’ta ve İstanbul’da uzun süreler yaşadım, Nereliyim? açıklamasında bulunmuştur.

Evren Balta Kitapları

Küresel Siyasete Giriş & Uluslararası İlişkilerde Kavramlar Teoriler Süreçler
Küresel Güvenlik Kompleksi (Uluslararası Siyaset ve Güvenlik)
Tedirginlik Çağı

Resmi twitter hesabı @Evreki resmi instagram hesabı ise @balta.evren ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz